Аржентина изненада неприятно привържениците си, след като допусна загуба с

...

Нигерия се подигра на Аржентина след зрелищен обрат

Аржентина изненада неприятно последователите си, откакто позволи загуба с 2:4 от Нигерия в контролна среща, играна в съветския град Краснодар. Футболистите на Хорхе Сампаоли поведоха небрежно с 2:0 и срещата вървеше съгласно упованията.

Резултатът против Нигерия бе открит от Евер Банега в 27-та минута, който извърши съвършено директен свободен удар, а малко по-късно Серхио Агуеро повиши на 2:0. След бърза контраофанзива голаджията получи паралелен на вратата пас от Кристиан Павон и вкара от близко.

След това обаче пристигнаха минутите на африканския тим, който в 44-та минута върна едно попадение посредством Келеши Ихеаначо след хубаво осъществяване на директен свободен удар. В 52-та минута Алекс Айоби възвърне паритета, а след изравнителното попадение държанието на отбраната на аржентинците стана на моменти комично.

В 54-та минута Брайън Идоу вкара след бърза офанзива и асистенция на Ихеаначо, докарвайки нещата до цялостен поврат. В 73-та минута Алекс Айоби вкара второто си попадение, с цел да оформи крайното 4:2.

Нападателят на Арсенал унижи Хавиер Масчерано, прекарвайки топката сред краката му, преди да осъществя последния гол в контролата.