Арис победи ПАОК с 2:1 в дербито на Солун от

...

Загуба за ПАОК и Десподов в дербито на Солун

Арис победи ПАОК с 2:1 в дербито на Солун от 17-ия кръг на гръцката Супер Лига. Капитанът на националния тим на България Кирил Десподов стартира като титуляр за " двуглавите орли ", като остана на терена до 68-ата минута, когато бе сменен от Андрия Живкович.

Първото полувреме приключи без голове, а Арис поведе  в резултата секунди след началото на второто посредством гол на Магомед Сулейманов. В 59-ата минута Кике Саверио повиши на 2:0. " Черно-белите " понижиха изоставането си в 75-ата минута, когато прецизен бе Абдул Баба Рамам. До края на срещата, обече, ново попадение не падна и домакините се поздравиха с успеха.

След това проваляне ПАОК отстъпи първото място във краткотрайното класиране на Панатинайкос. " Детелините " имат в актива си 40 точки, докато Десподов и компания са с 38. Арис пък се намира на петата позиция с 27 точки.