Арина Сабаленка спечели най-значимата титла в кариерата си, след като

...

Сабаленка срази Барти и триумфира в Мадрид

Арина Сабаленка завоюва най-значимата купа в кариерата си, откакто победи лидерката в международната класация Ашли Барти с 6:0, 3:6, 6:4 на финала на шампионата от сериите WTA 1000 в испанската столица Мадрид с награден фонд 2.55 милиона евро.

Петата в схемата Сабаленка заслужи десети трофей в кариерата си и втори за сезона след триумфа си в Абу Даби през януари.

23-годишната състезателка от Беларус постави завършек на победната серия от 16 следващи мача на Барти на клей.

Сабаленка загуби последните си два мача против австралийката в предходните си две участия на шампионати, в това число на финала в Щутгарт през предишния месец, само че през днешния ден взе сладостен реванш.

Тя завоюва изрично първия сет след единствено 25 минути игра без да даде даже гейм на противничката.

Във втората част Барти пропиля ранен пробив задатък, само че при 2:2 взе четири от идващите пет гейма, с цел да изравни резултата.

Третият сет вървеше равностойно, само че в деветия гейм Сабаленка стигна до единствен пробив, след което затвори мача при личното си подаване.

С триумфа тя си подсигурява нанагорнище с три места в международната класация от понеделник до рекордната в кариерата си четвърта позиция.