Арина Сабаленка постигна 12-ата си поредна победа в турнирите от

...
Арина Сабаленка постигна 12-ата си поредна победа в турнирите от
Коментари Харесай

Сабаленка е за сефте на полуфинал на Ролан Гарос

Арина Сабаленка реализира 12-ата си поредна победа в шампионатите от Големия шлем през тази година. Тя надигра след 6-4, 6-4 украинката в четвъртфиналите на Ролан Гарос. Така тя за първи път стигна полуфинал в Париж.

Свитолина, която роди преди осем месеца, направи мощен мач, само че не съумя да спре съперничката си. Украинката печелеше без огромни компликации подаванията си до 4-4. Тогава обаче международната номеро 2 осъществя първия пробив в мача с безукорен бекхенд по правата. След това Сабаленка взе подаването си, с цел да вземе първия сет.

Във втората част Свитолина доближи до първия си пробив, с цел да поведе с 2-0 гейма. Съперничката ѝ обаче отговори с четири следващи гейма за 4-2. Украинката опита всичко, с цел да изравни резултата, само че не съумя да върне пробива и отстъпи с 4-6. По този метод Свитолина ще остане в търсене на първо класиране за полуфиналите в Париж.

За място на финала Сабаленка ще се изправи против Каролина Мухова. По-рано през днешния ден чехкинята през днешния ден победи в два сета финалистката от 2021 година Анастасия Павлюченкова.

До момента Сабаленка и Мухова имат един мач между тях – преди четири години. Той беше извоюван от тенисистката от Беларус.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР