Арина Сабаленка от Беларус се класира за четвъртфиналите на Откритото

...

Сабаленка е на 1/4-финал на US Open след нов лесен успех

Арина Сабаленка от Беларус се класира за четвъртфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати по тенис и от идващия понеделник ще оглави международната класация на УТА, откакто защитаващата купата си Ига Швьонтек отпадна от конкуренцията.

Поставената под номер 2 в схемата Сабаленка победи рускинята Даря Касаткина с 6:1, 6:3 за 75 минути.

" Не се съмнявах, че Ига ще стигне до финала. Тъжно ми беше, че тя загуби, само че да стана номер 1 значи доста за мен. Тази година се постарах доста, с цел да реализира тази цел и към момента не мога да допускам, че съумях ", сподели беларускинята, която тази година победи на Откритото състезание на Австралия през януари.

Поражението на Швьонтек също значи, че тази година ще има нова шампионка при дамите на шампионата в Ню Йорк, а Сабаленка е главен любимец. Тя ще се изправи против китайката Цинвън Чжън, която постави завършек на присъединяване на миналогодишната финалистка и пета сложена в схемата Онс Жабюр (Тунис).
Източник: novsport.com