, архив13-годишно дете е в болница, след като беше ударено

...
, архив13-годишно дете е в болница, след като беше ударено
Коментари Харесай

Кола блъсна дете на велосипед в Бургас

, списък

13-годишно дете е в болница, откакто беше ударено от кола на междуселски път Бургаско. Момчето е било с велосипед и се е подготвяло за съревнование по колоездене. С него били още шестима младежи и треньорът. Те не са потърпевши. Според полицията виновност носят както водачът на автомобила, който не спазил отдалеченост, по този начин и треньорът, защото групата не била задоволително обезопасена.

Инцидентът станал, до момента в който седем деца от клуба по колоездене в Несебър упражнявали на пътя сред селата Бата и Медово за съревнование през уикенда. Движи ли се в колoна един зад различен.

" Не можех да видя какво става, тъй като бях пред момчето, само че доста се тормозих, тъй като видях по какъв начин колата го блъска ".

" При промяна на скоростите ли, даже аз не разбрах какво тъкмо се случи, беше изтощен, ние не сме излезли на разходка, има отмалялост. Може би се опря в каплата на колоездача пред него и потегли да пада и в същия миг ни изпреварваше лек автомобил ", разяснява пред Българска национална телевизия Атанас Димитров, треньор в Колоездачен клуб Несебър.

Шофьорът на изпреварващият автомобил не оставил задоволително отдалеченост сред децата и блъснал 13-годипното момче, което е превозено до болничното заведение с комоцио.

" Водачът на моторното транспортно средство е пробван с механически средства дрегер за алкохол и за опиати, като пробите му са негативни. Тук виновност има уредникът и треньорът, който е на този тим, защото тази група, която е със спортна цел, се е движела в комплект, би трябвало да се охранява начело и откъм гърба от автомобил или мотоциклет ", заяви Георги Димитров, Пътна полиция – Поморие.

Атанас Димитров, треньор в Колоездачен клуб Несебър: " Сега, в тази ситуация, през вчерашния ден не бяхме, тъй като е в нередовност сега, бяха с велосипеда си ".

Пътят е относително не претрупан, с доста завои и неравномерен, за това е и желан от колоездачите за тренировки.

От клуба споделят, че в региона няма поддържани велоалеи и пътят е единственото място за тренировки, макар че не получават толеранс от водачите.

" Повечето коли не, не сме застраховани от нищо ".

" Те изпреварват автомобила и се навират напред в групата. Те ни одобряват като някакви колчета на пътя, в случай че е пешеходец няма да се ускори по този начин към него допускам ", разяснява още Атанас Димитров.

Разследването ще покаже кой каква виновност има за случая и по какъв метод ще бъде глобен. Пострадалото 13-годишно дете ще бъде изписано на следващия ден от болничното заведение, само че поради нараненият си ще пропусне надпреварата, за което се е готвило дълго време.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР