Арестуваха двама търговски представили с инициали Т.Б., на 33 г.,

...
Арестуваха двама търговски представили с инициали Т.Б., на 33 г.,
Коментари Харесай

Арестуваха търговски представили, крали пари от сделки с мобилни телефони

Арестуваха двама търговски показали с букви Т.Б., на 33 година, и К.С., на 24 година, за това, че през октомври и ноември 2022 г.  в Пловдив, в съучастничество като причинители в качеството на длъжностни лица, са присвоили непознати пари - сумата от 8311 лева, благосъстоятелност на комерсиално сдружение, връчени им в това качество да ги пазят. Към тях е повдигнато обвиняване от Районна прокуратура - Пловдив.

Д о момента е изяснено, че двамата мъже работели като търговски представители към компания със седалище в гр. Пловдив, която била в партньорски връзки с мобилен оператор. Те имали права да подписват контракти за тарифни проекти и да оферират сим-карти, както и мобилни апарати за продажба. Извършвали тази активност посредством мобилен магазин – брандиран микробус,  и с него посещавали разнообразни дребни обитаеми места, в които живеели по-възрастни хора, на територията на три области – София, Пазарджик и Пловдив. 

При проведена  проверка от собственичката на сдружението за горепосочения интервал било открито, че оборотът от касови доклади от осъществените продажби следвало да е към 9000 лв., само че в това време било установено, че сумата от 8311 лв. липсвала в брой и не била регистрирана от двамата търговски представители.  Установено е, че парите били присвоени и изразходени за техни лични потребности, в това число и за хазарт.   

По досъдебното произвеждане са осъществени претърсвания и изземвания в жилища, населявани от Т.Б. и К.С., при които са открити голям брой движимости, относими към предмета на делото. Схемата за присвояването е разкрита от чиновници на отдел „ Икономическа полиция “ към ОД на МВР- Пловдив. Под надзора на Районна прокуратура-Пловдив се правят голям брой процесуално-следствени дейности за определяне на цялостната незаконна активност на двамата обвинени.    

Мъжете са арестувани за период до 72 часа с разпореждане на наблюдаващия прокурор от Районна прокуратура-Пловдив.

Снимката е илюстративна!
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР