Арда стартира контролните си срещи в Турция с разгромна победа. Футболистите

Арда стартира контролните си срещи в Турция с разгромна победа.
Футболистите

Арда отнесе с 4:0 елитния Аланияспор

Арда започва контролните си срещи в Турция с разгромна победа.

Футболистите на Александър Тунчев се постановиха с 4:0 над Аланияспор, който играе в Суперлигата на Турция.

Двубоят стартира с две положения за българския отбор.

В 14-ата минута Иван Коконов насочи рисков удар, само че той попадна право в ръцете на стража на домакините.

Минута по-късно още веднъж Коконов бе близо да открие резултата, само че ударът му срещна страничната греда.

Две минути по-късно футболист на Аланияспор насочи рисков изстрел, само че Анатолий Господинов съумя да избие.

В 43-ата минута Тунгара бе фаулиран на метри от наказателното поле.

Зад топката застана Иван Тилев, който я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл и откри резултата.

Втората част стартира също на високи обороти.

В 61-ата минута Преслав Боруков получи в наказателното поле, само че стреля право в ръцете на вратаря.

В 69-ата минута Исак Опоку изскочи зад защитата и подаде на Радослав Цонев, който на опразнената врата без проблем повиши на 2:0.

В 74-ата минута Цонев извърши ъглов удар, а най-съобразителен бе Георги Атанасов, който с глава оформи класиката - 3:0, а единствено 2 по-късно точка на разногласието постави зимното попълнение Радослав Цонев с втория си гол в спаринга.

Следващата контрола на Арда е на 29 януари против украинския Зоря (Луганск).

СТАРТОВ СЪСТАВ НА АРДА: 1. Господинов, 2. Али, 4. Стоев, 5. Сако, 8. Желев, 80. Котев, 77. Юруков, 33. Тилев, 17. Коконов, 9. Боруков, 7. Тунгара.
Източник: novsport.com