Арда спечели с 1:0 при визитата си на Етър и

...

Арда излъга Етър и се класира за четвъртфиналите на Купата на България

Арда завоюва с 1:0 при визитата си на Етър и се класира за четвъртфиналите в шампионата за Купата на България. Гола за триумфа осъществя Иван Тилев (33).

Още в 9-ата минута Румен Руменов насочи шут, само че не съумя да затрудни стража на домакините. В 20-ата минута и Кольо Станев от Етър не откри задачата, а в 33-ата минута футболистите на Николай Киров поведоха в резултата. Иван Коконов центрира и Иван Тилев заби топката във вратата на " виолетовите ".

През втората част " болярите " започнаха по-активно и в 48-ата минута Станев центрира отдясно към Милчо Ангелов, само че нападателят нямаше шанс и топката мина на сантиметри от задачата. Малко по-късно Арда направи бърза контраофанзива, при която Господинов не излезе добре, само че прехвърлящият удар на Иван Коконов не влезе във вратата на търновци.

В 72-ата минута резервата Симеон Мечев шутира от добра позиция, само че не преодоля вратаря Иван Караджов. До края на мача напъните на домакините не бяха задоволителни за изравнителен гол.
Източник: fakti.bg