Арда постигна домакинска победа с 3:2 срещу Ботев Пловдив в

...

"Арда" победи драматично "Ботев" Пловдив с 3:2

" Арда " реализира домакинска победа с 3:2 против " Ботев " Пловдив в 4-ия кръг на Първа футболна лига. Тимът от Кърджали съумя да се добере до трите точки, откакто съперниците им два пъти повеждаха в резултата.

Първият гол в мача падна секунди след началото му. Атанас Илиев от " Ботев " беше прецизен в 16-ата секунда на срещата.

Домакините обаче съумяха да изравнят в 29-ата минута. Спас Делев стреля мощно, само че вратарят Янко Георгиев мазета. Иван Коконов обаче съумя да овладее топката и в последна сметка да направи резултата 1:1.

Секунда преди края на първото полувреме Атанас Илиев вкара второто си попадение в мача.

Иван Коконов също записа втори гол в мача. Той беше прецизен в 70-ата минута от дузпа. Наказателният удар пък беше отсъден поради игра с ръка на Славчо Шоколаров.

5 минути преди края на постоянното време Спас Делев зарадва почитателите по трибуните с ювелирно осъществяване. Той съумя да засече топката в наказателното поле и със странична ножица да я прати във вратата на " Ботев ". Пловдивчани пък приключиха дуела с човек по-малко, откакто Джонатан си изкара втори жълт картон за нарушаване против Леони.

В идващия кръг " Арда " гостува на " Ботев " Враца, а " Ботев " Пловдив е хазаин на " Царско село ".
Източник: btvnovinite.bg