Арда победи Царско село с 2:0 в последен мач от

...

Арда победи Царско село и влезе в топ 3

Арда победи Царско село с 2:0 в финален мач от 13-ия кръг на efbet Лига. И двете попадения за домакините паднаха през първата част, като техни създатели станаха Румен Руменов и Светослав Ковачев.

След извоюваните три точки кърджалийци са с актив от 21 точки колкото има и ЦСКА на третата позиция. Тимът на Любо Пенев пък е на 9-о място с 13 точки.

Царско село стартира доста добре срещата, като още в третата минута можеше да означи гол след безредие пред вратата на Арда, само че Божидар Васев стреля над вратата на Иван Караджов.

В ответната офанзива домакините сътвориха рисково състояние пред Джони Пласид, само че той съумя да избие в ъглов удар.

В 22-ата минута Арда бе доста покрай гол. След центриране отдясно на Деян Лозев топката рикошира в крайници на Мартин Кавдански и се удари в напречната греда.

В 28-ата минута Джони Пласид със ужасно избавяне отрази удар на Спас Делев от границата на наказателното поле. Четири минути по-късно Арда към този момент водеше в резултата. Лъчезар Котев подаде към навлизащия в наказателното поле Румен Руменов, който по земя прати топката зад тила на Пласид.

В 39-ата минута Светослав Ковачев вкара страховит гол от директен свободен удар, с цел да удвои задатъка на Арда.

Три минути след началото на втората част Милен Стоев блокира удар на Божидар Васев, което докара до корнер. След осъществяването му Будинов игра с глава, само че и неговият удар бе блокиран и топката попадна в Иван Караджов. В 52-ата минута Дилан Мертенс центрира към дребното наказателно поле, само че Иван Караджов нямаше проблеми да улови топката.

В 58-ата минута след прикосновение сред Луис Педро и Румен Руменов в наказателното поле, вторият имаше искания за дузпа, само че вместо такава получи жълт картон. Педро също бе глобен.

В 65-ата минута Джони Пласид още веднъж трябваше да се намесва след изстрел на Иван Коконов. Десет минути по-късно Андерсон Кордейро се опита да центрира в наказателното поле на Арда, само че бранител на " сините " почисти топката. В 82-ата минута Спас Делев си освободи пространство за изстрел, само че стреля много неопределено над вратата на Пласид. Минута по-късно Жуниньо не затрудни Пласид със слаб удар по земя.
Източник: fakti.bg