Арда победи Пирин с 1:0 в контрола, играха на Христо

...

Арда надви Пирин под дъжда в Благоевград

Арда победи Пирин с 1:0 в контрола, играха на „ Христо Ботев “ в Благоевград под непрекъснат дъжд. Единственото попадение бе дело на Иван Коконов в 45-та минута.
Двубоят стартира равностойно, само че след единствено четвърт час пристигна неприятна вест за благоевградчани. Халфът Венцислав Бенгюзов получи контузия и трябваше да бъде изнесен на ръце, с цел да бъде сменен. На негово място се появи новото попълнение Велислав Минков.
В самия завършек на първата част „ сините “ от Родопите откриха резултата. На два пъти Преслав Боруков опитва да стреля към вратата на благоевградския клуб, само че в последна сметка топката рикошира комфортно за Коконов, който с мощен удар прониза Максим Ковальов.

През втората част Пирин имаше самодейността при започване на полувремето, само че по-късно играта бе най-вече равностойна и в немного високо движение. Двата отбора имаха по няколко положителни офанзиви, само че до действителна заплаха по този начин и не се стигна.
Източник: novsport.com