Арда победи като гост Ботев Пловдив с 2:0 в мач

...

Ботев остава без победа на Колежа, Арда си тръгна с трите точки от Пловдив

Арда победи като посетител Ботев Пловдив с 2:0 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Умар Сако даде преднина на гостите в 40-ата минута. Само две минути по-късно Станислав Иванов добави още едно попадение за отбора от Кърджали.

През второто полувреме голове нямаше и по този начин Арда сграбчи трите точки. Тимът воден от Александър Тунчев има 4 пункта след 3 изиграни дуела. " Канарчетата " пък още веднъж се провалиха вкъщи и към момента нямат победа на " Колежа ". Ботев е с 2 точки след 4 мача в шампионата.

Още в първите 10 секунди на мача гостите погледнаха към вратата на " канарчетата ". Абубакар Тунгара съумя да се пребори за топката и опита изстрел отвън наказателното поле, само че осъществяването му не бе тъкмо.

В 5-ата минута капитанът на Ботев Янис Карабельов опита технично да трансферира Анатолий Господинов от ръба на пеналтерията. Все отново стражът съумя да допре топката леко, само че задоволително, с цел да я избие над вратата си. Последва корнер, при който обаче не се стигна до нещо по-опасно.

Уме Емануел получи от Янис Карабельов и се впусна на самостоятелен пробив в 17-ата минута. Той влезе в наказателното поле, само че по този начин и не съумя да нанесе завърващ удар, откакто бе спрян от отбраната на Арда.

В 22-ата минута  " канарчетата " получиха ъглов удар, а при неговото осъществяване бе изпратена топка на далчената греда. Там свободен бе Джеймс Ето'о, който обаче не съумя да отиграе добре ситуацията и да нанесе изстрел с глава.

Десет минути преди края на първата част Иван Тилев се сгромоляса на земята. Той получи лекарска помощ, а по-късно бе изведен от терена. Смяната не се забави, а Иван Коконов зае неговото място. Оказа се, че на Иван Тилев му е прилошало поради горещото време в Пловдив.

В 40-ата минута Радослав Цонев изпрати хубаво центриране от ъглов удар, а до топката стигна Умар Сако, който се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на Ботев - 1:0 за отбора от Кърджали.

Две минути по-късно Арда нанесе нов удар. Станислав Иванов се оказа с топка в крайници и в наказателното поле на " канарчетата ". Той сподели отлична техника като няколко пъти залъга Роберто Пунчец, а по-късно стреля около Даниел Кайзер.

Ботев стартира мощно второто полувреме и направи няколко рискови офанзиви. Три минути след подновяването на играта Точукву Нади насочи диагонален изстрел, откакто получи по левия фланг. Това накара Анатолий Господинов да се намеси, а стражът съумя да избие топката настрана.

В 53-ата минута Арда провежда обещаваща контраофанзива, която мина през Абубакар Тунгара отдясно. Ситуацията беше трима на трима, а Тунгара потърси собствен съотборник към бялата точка в пеналтерията. Йонас Там обаче се оправи и пресече острото подаване, след което почисти топката.

Три минути по-късно Самюел Акере показва техника, откакто стигна до границата на наказателното, финтира бранител на Арда и стреля. Завърващият му изстрел обаче не затрудни Господинов на вратата.

Деян Лозев съумя да се пребори за топката на левия фланг в 60-ата минута. Той навлезе в наказателното поле и опита да откри далечния ъгъл с технично осъществяване. Ударът му обаче мина на сантиметри настрана от задачата.

В 62-ата минута Ботев Пловдив сътвори две положителни благоприятни условия за попадение. Първо, Самюел Акере нахлу в наказателното поле и стреля фалцово. Топката обаче бе избита от неприятелски бранител в корнер. След осъществяването на ъгловия удар Точукву Ннади стреля към вратата с глава, само че неопределено.

Самюел Акере още веднъж заложи на самостоятелната си техника в 79-ата минута. Той нахлу в наказателното поле и потърси изстрел, който обаче не бе добър и мина надалеч от задачата. В 85-ата минута още веднъж той потегли на двойно подаване с Точукву Ннади. Умар Сако обаче блесна с прелестна интервенция и съумя да спре Акере от това да стреля към вратата на кърджалийци.

Секунди преди да изтече постоянното време Константинос Балогианис опита шанса си с отдалечен изстрел. Топката прелетя надалеч от Анатолий Господинов, който единствено я изгледа.

В добавеното време на срещата домакините даже останаха с човек по-малко, откакто Антонио Переа си изкара втори жълт картон.