Арда (Кърджали) влезе в топ 3 на родното първенство Арда

...

Арда измести ЦСКА след 3:2 срещу Етър

Арда (Кърджали) влезе в топ 3 на родното състезание Арда победи Етър с 3:2 в дуел от от 25-ия кръг на родната efbet Лига. Така кърджалийци изместиха ЦСКА от краткотрайното класиране в шампионата. " Сините " са с актив от 45 точки, с 1 повече от " армейците ", които на следващия ден одобряват Монтана. " Виолетовите " от своя страна са 13-и с 21 пункта и срещата със Славия в идващия кръг се обрисува решаваща за оцеляването им в родния хайлайф. Иван Тилев (21) откри резултата, възползвайки се от неточност в отбраната на гостите, само че в самият завършек на първото полувреме Миси Мезу (43) възвърне равенството. Възпитаниците на Николай Киров още веднъж излязоха напред в резултата посредством Тонислав Йорданов (73), а шест минути по-късно Милен Желев осъществя и трето попадение във вратата на Христо Иванов. В последната минута от постоянното време Даниел Младенов понижи резултата. Гостите притиснаха противника си, само че резултатът остана неизменен.
Източник: dnesplus.bg