"Арда" (Кърджали) направи поредна крачка към влизане в Топ 3

...

Без изненада! Ботев/Враца/ с поредна загуба, този път от Арда с 1:2 /снимки/

"Арда " (Кърджали) направи поредна крачка към влизане в Топ 3 след триумф с 2:1 над "Ботев " (Враца). Кърджалии победиха врачани на стадион "Локомотив " в пловдивския парк "Лаута " в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Радослав Василев (16) изведе домакините напред. Валери Домовчийски (66) възвърне равенството, само че Иван Коконов (71) още веднъж даде преднина на "Арда ". Двата отбора се изправят един против различен на стадион "Локомотив " в пловдивския парк "Лаута ". Валери Божинов не попадна в титулярния състав на врачани, само че влезе в игра в 75-ата минута.
В 3-ата минута футболистите на "Ботев " сътвориха две доста положителни обстановки за гол, които Иван Караджов съумя да отрази. Първо Валери Домовчийски стреля във вратаря, а по-късно опитният пазач съумя да парира мощен шут на Даниел Генов. В 14-ата минута Ивайло Михайлов опитва забавен шут от границата на наказателното поле. Халфът откри топката от въздуха, само че ударът му мина около лявата греда.
"Арда " поведе в резултата в 16-ата минута с гол на Радослав Василев. Спас Делев нацели гредата с удар от фаул от към 30 метра. След като се отби в страничния дирек, топката попадна в Иван Коконов, който стреля, само че Красимир Костов с плонж съумя да избие. Там обаче Радослав Василев пое технично и от няколко метра не сбърка.
В 29-ата минута Спас Делев направи сериозен пропуск на метър от вратата на "Ботев ". Аморим пусна доста положително подаване по земя към втора греда, а там ударът на Делев бе блокиран с превъзходен плонж от вратаря Костов. В 35-ата минута Георги Вълчев от състава на "Ботев " стреля около вратата.
В 51-ата минута Валери Домовчийски се обърна добре с човек на гърба, само че ударът му бе прекомерно слаб. Шест минути по-късно "Арда " пропиля златна опция за втори гол. Иван Коконов и още двама футболисти в синьо излязоха очи в очи с вратаря на "Ботев ". Коконов имаше опция да стреля, само че избра да подава, а защитник на гостите постави крайник и почисти.
В 66-ата минута Валери Домовчийски възвърне равенството с прекрасен гол с глава. Нападателят се възползва от неточност в позиционирането на бранителите и доста положително центриране на Даниел Генов от десния фланг. Домовчийски се придвижи добре зад тила на централните бранители и отклони с глава топката в противоположния ъгъл на Иван Караджов.
Радостта на гостите продължи единствено пет минути. В 71-ата Ховсепян пусна превъзходен извеждащ пас към Илиша Сам. Нападателят стреля под ъгъл, а Костов съумя с една ръка да избие. От няколко метра обаче връхлитащият от втора позиция Иван Коконов нямаше по какъв начин да сбърка и още веднъж изведе "Арда " напред в резултата. Минута по-късно Коконов постави топката на главата на високия Илиша Сам, само че нападателят не съумя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 75-ата минута в игра се появи и Валери Божинов. В 85-ата минута Илиша Сам прибра добре топката на Деян Иванов, само че още веднъж стреля в навън. Три минути по-късно Костов парира мощен шут на Сам. Това бе и последното състояние пред една от двете порти до последния съдийски сигнал.

"Арда " - "Ботев " (Враца) 2:1
1:0 Василев (16)
1:1 Домовчийски (66)
2:1 Коконов (71)

Стартови сформира:
"Арда ": 1. Караджов, 22. Кръстев, 71. Крумов, 5. Гаич, 12. Глишич, 27. Мартинов, 8. Ховсепян, 7. Делев, 30. Аморим, 17. Коконов, 99. Василев
Ст. треньор: Стамен Белчев
"Ботев ": 33. Костов, 11. Васев, 37. Керчев, 18, Миланов, 3. Иванов, 7. Вълчев, 19. Михайлов, 6. Гаджев, 9. Генов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски
Ст. треньор: Сашо Ангелов