Арда Кърджали изигра отлично първо полувреме и за 30 минути

...

Арда повали Крумовград след шеметен половин час в Пловдив

Арда Кърджали изигра чудесно първо полувреме и за 30 минути наниза три гола на Крумовград за крайното 3:1 при визитата си в Пловдив.

Отборът на Александър Тунчев притисна оптимално съперника и Джелал Юсеинов откри в 4-ата минута, а Преслав Боруков удвои в 17-ата, с цел да може Умар Сако да даде повече от удобна преднина след 30 изиграни минути.

През втората част въпреки всичко Крумовград върна едно попадение посредством Диего Рапосо след доста неприятна неточност на Лъчезар Котев, само че това бяха силите за символичните домакини.

По този метод Арда записа четвърти следващ триумф в efbet Лига и положителната серия на отбора го изкачи до четвъртото място с 19 точки преди да се изиграят всички срещи от 11-ия рунд на родния хайлайф. Крумовград пък не може да откри успеха в четвърта поредна среща и отборът е 9-и с 13 точки.

Преди началния съдийски сигнал съдийският наблюдаващ на тази среща - Александър Костадинов, награди страничния арбитър Йордан Петров за неговия мач №100 в кариерата в елита на efbet Лига.

Гостите от Кърджали откриха резултата рано-рано в срещата. Те извършиха корнер, а топката отиде към Умар Сако. Бранителят опита удар с десния крайник, след което последва рикошет в тяло на защитник на Крумовград, само че за злощастие на Янко Георгиев топката се насочи към Джелал Хюсеинов, който от доста близко разстояние откри резултата за Арда.

След маркирания си гол отборът от Кърджали продължава да бъде по-настъпателният тим на терена, като Крумовград не успяваше бързо да се ориентира около нападенията на противника.  След блестяща контраофанзива гостите удвоиха. Господинов изрита топката, която бе разпределена вдясно за Станислав Иванов. Крилото овладя и пусна пас, който трябваше да бъде кръстосан от Серкан Юсеин, само че той не се оправи и Боруков откри, с цел да нанесе голов удар - 2:0 за Арда.

След 26 минути Арда беше близо да вкара още един гол през първото полувреме, като Иванов се отскубна отдясно и можеше да комбинира с Коконов и Боруков, които бяха заели своето място в наказателното поле на новака, само че от Крумовград се оправиха в тази обстановка. Три по-късно Александър Георгиев центрира отляво по нападението на Крумовград за Алекс Колев. Таранът се извиси и стреля с глава отдалеко, само че право в Анатоли Господинов.

Гостите стигнаха до трети гол след по-малко от половин час игра. Радослав Цонев пласира чудесно топката от ъглов удар, а Умар Сако подмина защитник на Крумовград, с цел да нанесе рисков удар с глава, който бе несапсяем за Крумовград - 3:0 за Арда.

Седем преди края Крумовград стигна до отличен късмет да открие своята сметка. Георгиев напредна отляво и видя на границата на наказателното поле Диего Рапосо. Той го изведе с пас по въздуха, с цел да нанесе удар с левия крайник, но Господинов се прояви чудесно и мазета топката в ъглов удар.

В 51-ата минута Радослав Цонев опита удар от междинна отдалеченост към вратата на Крумвоград, само че прати топката над бранша за посетители въз основата в Коматево, като преди този момент други две бяха сложени там след удари от играчи на домакините.

След тъкмо час игра Джунейт Али получи топката вдясно,с лед като тя бе центрирана отляво и насочи доста мощен удар от придвижване, само че вместо вратата, той уцели един от стюардите, който бе заел мястото си зад вратата, защитавана от Господинов.

В 62-ата минута символичните домакини от Крумвоград стигнаха до гол в срещата, откакто Лъчезар Котев направи безобразна неточност при изнасянето на топката от Арда. От границата на наказателното поле халфът безусловно даде извеждащ пас към Диего Рапосо, който с грациозен удар преодоля Господинов - 1:3.

Четири по-късно гостите от Арда имаха отличен късмет още веднъж да върнат трите си гола преднина, откакто Тонислав Йорданов получи подаване от дълбочина и бе изведен самичък против Георгиев. Той пусна топката край вратаря, само че и край вратата на Крумовград - навън. Пет преди края на постоянното време Тонислав Йорданов насочи добре топката след фал, само че в обсега на Янко Георгиев, който протегна ръцете си нагоре и отби в ъглов удар.