Арда /Кърджали/ и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в двубой

...

Ботев /Враца/ изпусна трите точки срещу Арда в Кърджали /снимки/

" Арда " /Кърджали/ и " Ботев " (Враца) приключиха наедно 1:1 в дуел от 28-ия кръг на efbet Лига.
След едно полувреме без доста положения, през втората част двата тима се разсъниха и си размениха по един гол. Даниел Генов откри резултата за гостите в 57-ата минута, а в 79-ата Радослав Цонев изравни от дузпа.
Равенството оставя кърджалийци на 5 точки от седмото място, до момента в който отборът на Даниел Моралес резервират 11-ата си позиция със своите 25 пункта.
В идващия кръг " Арда " приема " Черно море ", а врачани са домакини на " Локомотив " (София)
В четвъртата минута Антонио Георгиев стреля от далечно разстояние, само че стражът на домакините внимаваше и улови топката.
И в идващите минути " Ботев " (Враца) беше по-активният тим, само че по този начин и не успяваше да затрудни Анатолий Господинов.
В 40-ата минута Браян Переа получи топката в наказателното поле на съперника, добре се промъкна сред няколко играчи на " Арда ", след което последва изстрел, само че вратарят на кърджалийци реагира доста добре и избави.
В добавеното време на първата част Илия Юруков се озова на добра стрелкова позиция, само че ударът му не откри очертанията на вратата.
В 57-мата минута футболистите на Даниел Моралес проведоха добра офанзива по левия фланг, при която Момчил Цветанов центрира към наказателното поле, а там Даниел Генов засече топката и я изпрати неспасяемо зад Анатолий Господинов.
Малко по-късно домакините не съумяха да изчистят кълбото по най-хубавия метод и то попадна в краката на Клери Сербер, който стреля от придвижване от границата на пеналтерията, само че не затрудни стража на " Арда ".
В 71-вата минута Ласана Н'диайе бе покрай това да изравни резултата, само че изстрелът му мина настрана от левия непряк дирек.
Четвърт час преди края на постоянното време Абубакар Тунгара падна в наказателното поле на " Ботев " след прикосновение с Диего Фераресо, а основният арбитър уточни бялата точка. Гостите изявиха съществени искания за отсъждането на Красен Георгиев, само че въпреки всичко то остана.
Радослав Цонев се нагърби с осъществяването на дузпата и изпрати Красимир Костов в противоположния ъгъл - 1:1.
В заключителните секунди на срещата Умар Сако засече с глава балонно центриране, което принуди стражът на врачани със сетни старания да избие топката в корнер.

" Арда " 1:1 " Ботев " (Враца)

0:1 Даниел Генов (57)
1:1 Радослав Цонев (79 - дузпа)

Стартови сформира:
" Арда ": 1. Анатолий Господинов (К), 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

" Ботев " (Враца): 76. Красимир Костов (К), 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатомусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер.
Източник: bulnews.bg