Арда и Царско село играят при резултат 2:0 в последен

...

НА ЖИВО: Арда - Царско село 2:0, гостите без удар в мача

Арда и Царско село играят при резултат 2:0 в финален мач от 18-ия кръг от родната efbet Лига. Домакините откриха резултата посредством Спас Делев в 21-ата минута, а в добавеното време на първото полувреме Иван Коконов удвои преднината на отбора си от дузпа.

Домакините стартираха по-агресивно дуела и съумяха да овладеят контрола на топката. В 3-ата минута Илия Юруков насочи изстрел от отдалеченост, който мина над вратата на Янко Георгиев.

В идващите минути двата тима изпитваха усложнения при организирането на офанзивите си, което не водеше до положения пред една от двете порти. В 18-ата минута Арда имаше добра опция да открие резултата, откакто Спас Делев центрира от корнер на близката греда, където Светослав Ковачев продължи обратно. Иван Коконов бе покрай попадение, само че преди да нанесе изстрел Сашо Александров уверено мазета с глава.

В 21-ата минута кърджалийци откриха резултата. Давид Кики бе изведен по левия фланг от Слободан Рубежич. Бранителят напредна и чудесно подаде паралелно на голлинията към Спас Делев, който от близко осъществя.

Девет минути по-късно Давид Кики насочи рисков изстрел от отдалеченост, който бе уловен от Янко Георгиев. Домакините продължиха да бъдат по-активният тим, за което говореше и статистиката за притежанието на топката - 75% против 25 %.

В 33-ата минута Ален Стеванович центрира на далечната греда, където Миси Мезу бе оставен непокрит, само че нападателят не съумя да нанесе добър изстрел с глава и не затрудни Иван Караджов.

Десет минути по-късно Спас Делев насочи рисков изстрел от отдалеченост, пращайки топката над вратата.

В добавеното време на първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Сашо Александров спря с ръка изстрел на Иван Тилев и основният арбитър Радослав Гидженов уточни бялата точка. Зад топката застана Иван Коконов и с хубав изстрел в горния десен ъгъл осъществя.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си.

АРДА - ЦАРСКО СЕЛО 2:0

1:0 Спас Делев 21'

2:0 Иван Коконов 45+1'

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 18. Рубежич, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 70. Иванов, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Делев

Треньор: Славко Матич

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Георгиев, 77. Нганиони, 21. Василев, 3. Кавдански, 25. Александров, 12. Диас, 10. Балтанов, 22. Йокич, 20. Атанасов, 8. Стеванович, 20. Мезу

Треньор: Любослав Пенев