Арда и Славия не се победиха в първи мач от

...

Арда и Славия не се победиха в първи мач от полуфиналите за Купата

Арда и Славия не се победиха в първи мач от полуфиналната фаза за Купата на България.

Срещата в Кърджали приключи по този начин, както и стартира - при резултат 0:0.

На тази фаза от конкуренцията се играят по два мача, като на " Овча купел " разногласието сред двете единайсеторки на процедура ще стартира през цялото време.

Тимът на Николай Киров доближи до тази фаза откакто в профил на четвъртфиналите ФК ЦСКА 1948.

" Белите " пък нанесоха удар на Левски и се подредиха измежду четирите най-хубави.

Първото полувреме предложи няколко положителни благоприятни условия за осъществяване на попадение за всеки от противниците.

Домакините владееха топката по постоянно, като първоначално изглеждаше, че играта е равностойна, само че с течение на времето Арда наложи своето движение на игра и офанзивите на състава зачестиха.

На старта на мача тимът от Кърджали използваше най-вече дясното си крило, като посредством Лозев и Коконов опитваше да стига до благоприятни условия за центриране или за пряк обстрел на вратата.

Постепенно отборът промени тази тактика и предприе няколко ротации, измествайки играта по противоположния фланг.

Спас Делев и Иван Коконов бяха най-опасните за " белите " бранители футболисти.

Именно Делев беше близо в две обстановки до откриването на резултата, само че точността на осъществяванията му изневери. Коконов също можеше да се разпише, само че Вуцов избави.

Най-важна беше намесата на вратаря при отдалечен изстрел на Йорданов, при който вратарят се намеси уверено и мазета насочващата се към мрежата му топка.

В ответната офанзива и Рангелов получи късмет за изява опита да трансферира Караджов, който усети желанията на опитния си противник и мазета в корнер.

Така преди паузата голове не бяха осъществени.

През второто полувреме Славия затвори всички подстъпи към вратата си и зачака опция на контраофанзива.

Рангелов бе сменен, а по-късно и като цяло дейностите на столичани в предни позиции замряха.

Поради всичко това, офанзивите за Арда зачестиха, само че " белите " бяха наситили съществено половината си от терена и направиха мъчно откриването на резултата за противника.

Спас Делев пропусна две чудесни благоприятни условия, като стреля рисково от свободен удар, а по-късно и от близка отдалеченост, само че във втория случай топката се отби в тялото на защитник.

Коконов беше сменен в редиците на състава от Кърджали, като изрази съжалението си от този факт.

Футболистите на Славия получиха и няколко жълти картона, което беше по-скоро обяснимо, с оглед задачата на отбора най-вече да разрушава това, което градят " сините ".

Така или другояче обаче попадения не бяха осъществени и развръзката беше оставена за реванша.

Двата тима си размениха по-рано през сезона по един домашен триумф в шампионата. Арда се наложи с 2:1, а преди по-малко от месец Славия взе скъпи три точки на " Овча купел ".
Източник: fakti.bg