Арда и Лудогорец не успяха да се победят и завършиха

...

Лудогорец се препъна в Кърджали и пропусна да се доближи до лидерите

Арда и Лудогорец не съумяха да се победят и приключиха наедно при в последния дуел от 14-ия кръг на родната efbet Лига. И двата тима имаха своите благоприятни условия за надвит гол, като домакините бяха спрени от гредата след удар малко преди края на Ел Мами Тетах.

Като цяло „ орлите “ владееха топката и бяха по-активния отбор, като насочиха над 20 удара, само че единствено два от тях бяха точни и избавени от вратаря Анатоли Господинов. Кърджалийци пък стояха добре в отбраната и успяваха да застрашат вратата на Симон Слуга с няколко рискови контраатаки.

С тази точка Арда събра 23 и остава на шестата позиция, до момента в който Лудогорец е място по-нагоре и с пункт повече. За въпитаниците на Александър Тунчев следва посещение на вицешампиона ЦСКА, до момента в който тези на Ивайло Петев пътуват до Турция за среща с Фенербахче от груповата на шампионата Лига на конференциите, а по-късно приема Хебър Пазарджик в шампионата.

Старши треньорът на Арда – Александър Тунчев, заложи на позната скица 4-2-3-1. На вратата бе Анатолий Господинов, а четворката в отбрана оформиха Мартин Стойчев, Умар Сако, Пламен Крачунов и Деян Лозев. Дефанзивни халфове бяха Радослав Цонев и капитанът Лъчезар Котев. По крилата бяха ситуирани Иван Тилев и Станислав Иванов, а Абубакар Тунгара действаше зад Тонислав Йорданов, който водеше офанзивата.

В състава на Лудогорец се завърна капитанът и национал Антон Недялков, който не бе играл в формален мач от средата на март месец. За последно бранителят бе на терена на 12 март при успеха с 3:2 над Черно море. Наставникът на „ орлите “ – Ивайло Петев, също подреди тима си във групировка 4-2-3-1. Вратар бе Симон Слуга, а в отбрана действаха Аслак Фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Недялков и Сон. В центъра бяха ситуирани Якуб Пьотровски и Клод Гонсалвеш. Тройката пред тях бе Рик ДЖонатан, Мунир Чуаир и Кайо Видал, а на върха на офанзивата беше подложен Руан Крус.

/  /

Срещата започва с бърз жълт картон. Още във втората минута Ноа Сонко Сундберг беше глобен за нарушаване против Тонислав Йорданов, като бранителят спря рискова офанзива на домакините.

Две минути по-късно Лудогорец имаше страховит късмет да открие резултата. Рик Джонатан центрира отляво към далечната греда, където Деян Лозев не съумя да отиграе добре с глава. Топката попадна в Мунаир Чуаир, който с глава отигра за Якуб Пьотровски, само че ударът на поляка беше блокиран. Там обаче настана блъсканица, където Руан Крус се бореше с двама за кълбото, а Радослав Цонев опита да почисти забавно с пета, само че вместо тома даде топката на пътя на Чуаир, който бе оставен самичък на чудесна позиция, само че ударът на французина мина на сантиметри от лявата греда на Анатоли Господинов.

В шестата минута Мунаир стреля непосредствено от директен свободен удар пред дъгата на наказателното поле, като завъртя топката над стената, само че и над напречната греда в навън.

Седем минути по-късно Цонев центрира отляво от свободен удар в наказателното поле, където на далечната греда Умар Сако стреля с глава, само че право в ръцете на Симон Слуга.

Арда още веднъж беше пред вратата на своите посетители в 22-ата минута, когато Ради Цонев центрира към границата на наказателното поле от свободен удар, където Станислав Иванов отклони обратно с глава, а Абубакар Тунгара беше натиснат от Сундберг, само че въпреки всичко съумя да отиграе с глава. Топката обаче беше прекомерно лесна за Слуга.

В идващите минути „ орлите “ владееха повече топката, само че по този начин и не успяваха да стигнат до нови чисти обстановки. Домакините пък на няколко пъти сполучливо стигаха до наказателното поле на първенците, които обаче успяваха да се оправят с заплахите.

Лудогорец си сътвори добър късмет за гол в 35-ата минута. Кайо Видал получи отдясно в наказателното поле, освободи се елегантно от състезател на Арда и подаде за Якуб Пьотровски, който стреля, само че бе блокиран. Последва нов шут на поляка, само че и той бе париран. Топката попадна в Рик, който опита техничен изстрел с десния крайник към далечния ъгъл, само че над вратата в навън.

В 37-ата минута гостите имаха искания за дузпа, които обаче не бяха почетени. Цонев сбърка с паса обратно и подари топката на Видал в наказателното поле, който не я очакваше и се забави, което разреши на Сако да го блокира. Бразилецът пък падна и изиска дузпа, само че сигнал не последва. Повторенията пък демонстрираха, че бранителят не протяга ръка против крилото, а системата ВАР удостовери решението на Ивайло Стоянов да не отсъди углавен удар.

До почивката гостите бяха по-активния отбор на терена, само че не съумяха да основат състояние пред вратаря Господинов.

Втората част започва с късмет за Арда в 48-ата минута. Тогава домакините проведоха бърза контраофанзива, при която Тунгара откри Йорданов на центъра, а той раздаде надясно за Стаси Иванов, който напредна на скорост. След това крилото влезе във вътрешността и откри отлично Тонислав Йорданов, който бе напълно самичък отдясно в наказателното поле, само че нападателят не съумя да овладее топката и тя бе уловена от Слуга.

Лудогорец обаче натисна и се настани по-трайно в половината на кърджалийци, като стигна до няколко рискови центрирания и блокирани удара, само че по този начин и не последва нещо в действителност рисково за вратара на домакините.

В 57-ата минута Сон получи травма и бе сменен наложително от Георги Терзиев. След час игра в игра за Арда пък се появиха Преслав Боруков и Джелал Хюсеинов, които замениха Тонислав Йорданов и Радослав Цонев.

Арда провежда рискова контраофанзива в 69-та минута, при която Станислав Иванов се понесе на скорост по десния фланг, а по-късно бе препънат от Спас Делев наоколо до наказателното поле. Последва центриране на Иван Тилев от директния свободен удар отдясно на наказателното поле към далечната греда, където Пламен Крачунов стреля с глава, само че топката прелетя около дясната греда на Слуга.

В 74-ата минута Делев центрира от ъглов удар на първа греда в наказателното поле, където Пьотровски засече с глава, само че високо над вратата.

Две минути по-късно Лудогорец имаше нов отличен късмет за попадение. Бърнард Текпетей получи пред наказателното поле и подаде надясно за Аслак Фон Витри, който центрира, а към точката за дузпа Делев нанесе страховит удар с глава, само че Господинов се намеси прелестно и мазета в корнер. След неговото осъществяване кълбото беше изчистено, а Антон Недялков нанесе мощен изстрел от отдалеченост, само че около лявата греда на домакините в навън.

Квадво Дуа беше изведен към наказателното поле в 77-ата минута, след което нападателят стреля по диагонала към далечния ъгъл, само че в навън.

Пет минути преди края на постоянното време Тодор Неделев стреля непосредствено от директен свободен удар пред наказателното поле, само че Господинов се придвижи към десния си ъгъл и отрази.

Арда беше на сантиметри от попадение в попадение в 87-ата минута, когато сътвориха най-чистата си обстановка в мача. Тогава Ел Мами Тетах си взе топката от своята половина, напредна на скорост отдясно, влезе в наказателното поле, като нито един състезател на гостите не понечи да го спре и мавританецът стреля чудесно към далечния ъгъл, само че кълбото се отби от дясната греда на Слуга.

До края на мача домакините натиснаха в търсене на победно попадени, а в седмата минута от добавеното време Иван Коконов стреля от директен свободен удар пред наказателното поле, само че над вратата. Веднага по-късно беше даден и последния съдийски сигнал.