Арда и Локомотив Пловдив играят при 2:1 във важен двубой

...

НА ЖИВО: Арда - Локомотив Пловдив 2:1, по една греда и за двата отбора

Арда и Локомотив Пловдив играят при 2:1 във значим дуел в борбата за седмото място в плейофната фаза на efbet Лига. Двубоят на „ Арена Арда “ е излъчен директно по DIEMA SPORT, както и на онлайн платформата PLAY DIEMA XTRA. На уеб страницата Gong.bg ще може да наблюдавате всичко най-интересно от срещата в Кърджали. Тонислав Йорданов откри от дузпа в 3-ата минута, а три минути по-късно Димитър Илиев изравни. В 64-ата минута Лъчезар Котев изведе домакините напред в резултата.

Двубоят стартира чудесно за домакините. Във 2-ата минута Ел Мами Тетах проби отдясно и навлезе в наказателното поле, където беше препънат от Райън Бидунга. Главният рефер Волен Чинков беше безапелационен - дузпа за Арда. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който с удар в десния ъгъл вкара за 1:0. Секунди по-късно кържалийци можеше да удвоят, само че ударът на Коконов беше избавен от Редер.

В 6-ата минута "смърфовете " изравниха. Преслав Боруков получи пас от Витанов, освободи се от Петко Ганев и стреля от дребен ъгъл. Топката срещна гредата и се озова в Димитър Илиев, а капитанът на пловдивчани изравни на празна врата. В 12-ата минута Карагарен се озова на стрелкова позиция, само че стреля от външната страна на вратата.

В 26-ата минута Локо сътвори нова добра опция за гол. Карагарен проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Боруков съумя да изпревари Стоев, само че ударът му мина над вратата. В 34-ата минута шут на Умарбаев мина високо над вратата.

В 39-ата минута гол на Арда беше анулиран поради засада. Давид Кики проби отляво и опита паралелен пас за Тетах, който продължи за Коконов, а капитанът на Арда от няколко метра разстреля Редер. Оказа се обаче мавританецът е бил зад обраната на гостите.

Три минути по-късно мощен шут на Петрович рикошира в Ганев и излезе в корнер. В продължението на първата част удар с глава на Гомис след корнер излезе в навън. Секунди по-късно техничен шут на Карагарен от към 20 метра срещна лявата греда.

Втората част стартира с чудесно избавяне на Луков. Локомотив разви добра офанзива през центъра, а Умарбаев продължи за Томашевич отляво. Крайният бранител насочи топовен удар от към 20 метра, който влизаше под гредата, само че стражът на Арда показва отличен инстикт и мазета в корнер.

В 54-ата минута Умарбаев откри Карагарен отдясно, а крилото пусна към Митко Илиев. Нападателят овладя и насочи мощен удар от междинна отдалеченост, който Милен Стоев мазета с крайник. Осем минути по-късно Гомис мазета с глава центриране от корнер. Топката стигна до резервата Христо Иванов, който насочи удар от границата на наказателното поле в близкия ъгъл, само че топката срещна гредата.

В 64-ата минута Арда още веднъж поведе. Желев проби отдясно, оправи се с Томашевич и Василев и пусна към оставения непокрит Котев, който с шут от към 20-22 метра в долния десен ъгъл вкара за 2:1.

Арда - Локомотив Пловдив 2:1

1:0 Тонислав Йорданов (3-дузпа)

1:1 Димитър Илиев (6)

2:1 Лъчезар Котев (64)

Арда: 71. Мартин Луков, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 11. Александър Георгиев (57 - 33. Иван Тилев), 17. Иван Коконов /к/, 22. Ел Мами Тетах, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков (57 - 70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев

Резерви: 36. Васил Симеонов, 19. Румен Руменов, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Треньор: Стамен Белчев

Локо: 71. Лукас Редер, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 39. Иван Сулев, 10. Венсан Марсел, 16. Лукас Салинас, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Волен Чинков

Стадион: "Арена Арда "