Арда и Левски не излъчиха победител в мач от 16-ия

...

Арда и Левски не намериха път към гола в Кърджали

Арда и Левски не излъчиха победител в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на „ Арена Арда” приключи 0:0. Домакините имаха по-добрите положения, само че по този начин и не съумяха да поразят вратата на Николай Михайлов. За „ сините” отлична опция за попадение пропусна Гьоко Зайков.

Така столичани не съумяха да стигнат до гол във втори следващ мач и събраха 19 точки, които им отреждат 8-о място. Арда с точка по-малко на девето място.

Двубоят стартира двуостро. В 3-ата минута домакините проведоха рискова контраофанзива. Коконов проби отляво и пусна изострен паралелен пас в наказателното поле, само че Жуниньо не съумя да засече във вратата. В 8-ата минута Атанас Зехиров получи контузия и беше сменен наложително от Илия Юруков.

В 14-ата минута Жуниньо с чудесно подаване изведе Делев в наказателното поле. Михайлов се забави да излезе, само че и нападателят на Арда реши да поеме топката, което се оказа неверно решение, затвори си ъгъла и стражът на "сините " отрази удара му.

В 16-ата минута гостите бяха покрай гол. Топката стина до Гьоко Зайков след центриране от корнер. Защитникът от 7-8 метра фронтално против вратата насочи удар, само че Караджов избави. Малко по-късно Михайлов увисна след центриране от корнер. На далечната греда обаче Милен Желев не съумя да насочи топката във вратата.

В 27-ата минута вратарят на Левски трябваше да се намесва. Юруков проби отляво и откри Коконов на границата на наказателното поле. Офанзивният футболист насочи мощен удар от придвижване, само че Михайлов съумя да избие. Четири минути по-късно удар с глава на Борислав Цонев след центриране на Галчев мина над вратата.

В 36-ата минута Зайков беше най-съобразителен след безредие в наказателното поле на домакините, само че ударът му рикошира в състезател в синьо и излезе в корнер. В края на първата част Делев опита удар от далечна отдалеченост, само че не затрудни Михайлов.

В началото на втората част Арда бе доста покрай откриващото попадение. Юруков откри Кики отляво, който пусна прострелно центриране за Коконов. Офанзивният футболист от дузпата опита техничен удар, само че около вратата. В 48-ата минута гостите получиха право да изпълнят директен свободен удар на 20-тина метра от вратата. Марин Петков обаче стреля високо над гредата. Малко по-късно Димитър Костадинов получи отляво, оправи се с двама противникови футболисти и навлезе във вътрешността, само че падна след прикосновение с Милен Желев. Изненадващо основният рефер Станимир Тренчев не отсъди нарушаване.

В 52-ата минута Билал Бари смъкна центриране отдясно за Радослав Цонев. Халфът насочи удар от десетина метра от придвижване, само че неопределено. В идващите минути играта се водеше най-вече в центъра, като и двата тима мъчно създаваха нещо изобретателно в нападателен проект.

В 77-ата минута Здравко Димитров се пребори с Милен Желев, овладя топката, след което с прекрасен финт отстрани бранителя на Арда и откри Ради Цонев на границата на наказателното поле. Халфът опита удар, който беше блокиран от Коконов. "Сините " желаеха дузпа, само че повторенията ясно демонстрираха, че ръката на играча на домакините е компактно прилепена за тялото. Три минути по-късно Димитров мушна топката сред краката на Алек Петков и нахлу в наказателнотот поле, само че вместо да насочи удар реши да пада и да симулира за дузпа.

Секунди по-късно Юруков преодоля Зайков пред наказателното поле и насочи мощен удар, който Михайлов избави. В 86-ата минута Делев откри Ковачев, който потърси далечния ъгъл, само че топката мина рисково над вратата. Оказа се обаче, че Делев е бил в състояние на засада.

Арда - Левски 0:0

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 17. Иван Коконов (80 - 10. Светослав Ковачев), 18. Слободан Рубежич, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 37. Едимар Жуниор (65 - 98. Тонислав Йорданов), 70. Христо Иванов, 80. Лъчезар Котев (65 - 33. Иван Тилев), 81. Атанас Зехиров (10 - 77. Илия Юруков)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 10. Светослав Ковачев, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Славко Матич

Левски: 13 Николай Михайлов, 3 Гьоко Зайков, 10 Борислав Цонев (85 - 27. Асен Митков), 19 Билал Бари, 20 Димитър Костадинов (58 - 11. Здравко Димитров), 21 Радослав Цонев, 22 Патрик-Габриел Галчев, 4 Иван Горанов, 33 Хосе Чембърс, 88 Марин Петков (68 - 6. Ивайло Найденов), 89 Андриан Краев

Резерви: 88. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 41. Георги Александров

Треньор: Станимир Стоилов

Ж.к: Лъчезар Котев, Давид Кики, Жуниньо, Светослав Ковачев (Арда); Хосе Кордоба (Левски)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Арена Арда "