Арда 3 : 0 Етър В. Търново 73′ Жълт картон

Арда - Етър 3:0, нов гол на Преслав Боруков

Етър В. Търново
 73′
Жълт картон за Моран Асфал.
67′
ГОООЛ! 3:0! Класиката на стадиона в Кърджали беше завършена в 67-ата минута, когато Преслав Боруков се възполва от подаване на Мартин Стойчев в наказателното поле и с десния крайник матира Етър за трети път.
58′
ГОООЛ! 2:0!! СТАНИСЛАВ ИВАНОВ! Арда удвои задатъка си в 58-ата минута на дуела. Тогава Станислав Иванов пресече неверен пас на вратаря на " болярите ", развинти Мариян Иванов в наказателното поле на гостите, стреля с левия крайник, а топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата.
47′
ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! Две минути след почивката Етър пропиля страховит късмет да изравни резултата. Мартин Тошев получи топката в наказателното поле и от границата на дребното наказателно поле не съумя да улучи вратата. Минута по-късно Тошев стреля с глава от същото място, само че още веднъж кълбото мина настрана от задачата.
45′

45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45+1′
ПОЧИВКА!
44′
Закъснели почитатели на Етър одеве се причислиха към своите събратя по клубна линия и по този начин агитката на " болярите " набъбна до внушителните 10 индивида.
40′
Пореден жълт картон за Арда. Получи го капитанът  Лъчезар Котев.  Кърджалийци играят много нападателно.
33′
Деян Лозев е украсен в жълто.
29′
След половин час игра Арда стигна до положително състояние. Иван Тилев получи топката на лявото крило, навлезе във вътрешността и от границата на наказателното поле стреля с десния крайник, само че кълбото профуча на сантиметри от дясната греда.
25′
Жълт картон за Крум Стоянов.
22′
Скромна, само че вярна агитка поддържа Етър в този конфликт. Двама фена на " болярите " са пропътували дистанцията от Велико Търново до Кърджали.
 Снимка 636064 7′
ГОООЛ!! Боруков! Арда разумно влезе много интензивно в мача и това даде резултат единствено 7 минути след първия съдийски сигнал. Радослав Цонев центрира от корнер, а Преслав Боруков скочи над всички и с глава порази вратата на гостите за 0:1!
6′
Жълт картон за Мартин Стойчев.
2′
Спряганият за нов треньор на " болярите " - Станислав Петров, е на трибуните в Кърджали и следи конфликта. Това е ясна индикация, че най-вероятно след днешния мач той ще поеме кормилото в Етър.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 1 Анатолий Господинов 22 Мартин Величков 3 Умар Сако 77 Мартин Николов 7 Абубакар Тунгара 15 Георги Ангелов 9 Преслав Боруков 26 Мариян Иванов - капитан 11 Мартин Стойчев 25 Крум Стоянов 18 Джелал Хюсеинов 4 Георги Александров 20 Деян Лозев 8 Моран Асфал 21 Радослав Цонев 28 Николай Янков 33 Иван Тилев 24 Шахредин Букхолда 80 Лъчезар Котев - капитан 7 Кольо Станев 99 Станислав Иванов 9 Мартин Тошев Треньор Александър Тунчев Марин Стефанов Резерви 24 Иван Дичевски 1 Ангел Мартинов 4 Милен Стоев 6 Пламен Димов 6 Пламен Крачунов 11 Илкер Будинов 8 Станислав Дюлгеров 38 Владислав Найденов 12 Ебенезер Окезие 70 Димо Бакалов 17 Иван Коконов 14 Ивайло Димитров 19 Тонислав Йорданов 10 Ловре Кнежевич 32 Христо Митев 19 Хавиер Де Леон 77 Илия Юруков
Арда и Етър ще премерят сили в среща от от 12-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е през днешния ден от 15:15 часа и ще бъде свирен от арбитъра Венцислав Митрев.

Домакините несъмнено са в напредък, защото реализираха четири следващи победи и се изкачиха до пето място в класирането с 19 точки, а имат и два мача по-малко.

От своя страна ситуацията в " болярите "  е спешно, заемайки последно място в таблицата с едвам четири точки. Вчера управлението освободи Емануел Лукоанов, а през днешния ден отборът ще бъде воден от Марин Стефанов. Очаква се през идната седмица да стане явен новият ментор.
 Официално: Падна още една треньорска глава на тим от елита