Арда 2 : 1 Локомотив (Пд) 64′ ГОООЛ! 2:1 за

Арда - Локомотив , домакините отново излязоха напред в резултата

ГОООЛ! 2:1 за Арда! Лъчезар Котев!
63′
Жълт картон за Райън Бидунга .
62′
ГРЕДА за домакините! Христо Иванов получи пас с пета от Тонислав Йорданов и нанесе техничен удар от границата на наказателното поле, само че топката се отби в страничния дирек!
58′
Жълт картон за Димитър Илиев.
57′
Иван Тилев влиза на мястото Александър Василев !
57′
Илия Юруков е сменен от Христо Иванов.
49′
Мощен шут на Томашевич от отдалеченост! Мартин Луков се намеси ослепително и с върха на пръстите си съумя да избие в корнер!
45′
ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!
45+3′
ПОЧИВКА!
45+2′
ГРЕДА за гостите! Карагерен нанесе удар отвън наказателното поле, Мартин Луков единствено изгледа топката и тя се отби от лявата греда на вратата му. Пловдивчани можеха да създадат цялостен поврат в тази последна минута на първото полувреме!
45′
2 минути продължение на първата част!
39′
Засадата е доказана! Няма гол!
38′
Гол или не? Коконов прати топката в мрежата на Локомотив, само че обстановката ще бъде прегледана за засада!
 Снимка 573184
Източник:
36′
Ел Мами Тетах не стопира да тормози отбраната на " смърфовете ". В тази минута той се откъсна зад бранителите в черно-бяло и бе съборен в наказателното поле от Лукас Рейдър, само че флагът на съдията бе вдигнат за засада!
28′
Александър Василев получава първия жълт картон в дуела!
27′
Страхотна офанзива за гостите! Бирсент Карагерен се измъкна по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, Преслав Боруков засече с десния крайник, само че изпрати топката високо над врата. Това бе страхотна опция за Локомотив!
 Снимка 573179
Източник:
20′
След кошмарното начало за гостите, те съумяха да се съвземат и процентите за притежанието на топката го потвърждават: Арда: 45%, Локомотив (Пловдив): 55%.
13′
Лъчезар Котев опита удар от отдалеченост, само че след рикошет в бранител на гостите, топката излезе в корнер.
6′
ГОООЛ! 1:1! Димитър Илиев! Преслав Боруков се измъкна отдясно и нанесе удар, който след рикошет срещна гредата, топката попадна точнo на крайници на Илиев, който необеспокояван я прати в мрежата на кърджалийци и възвърне равенството!
4′  Снимка 573180
Източник:
3′
ГОООЛ! Тонислав Йорданов е прецизен от бялата точка!
2′
ДУЗПА ЗА АРДА! Само 47 секунди след началото на дуела домакините получиха 11 метров углавен удар. Бидунга събори Ел Тетах в наказателното поле и Волен Чинков е безапелационен!
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 71 Мартин Луков 71 Лукас Рейдър 4 Милен Стоев 50 Йосип Томашевич 5 Петко Ганев 61 Райън Бидунга 8 Милен Желев 4 Кристиан Гомис 9 Тонислав Йорданов 20 Милош Петрович 11 Александър Георгиев 34 Петър Витанов 17 Иван Коконов 7 Парвиз Умарбаев 22 Ел Мами Тетах 19 Александър Василев 25 Давид Кики 9 Бирсент Карагарен 77 Илия Юруков 14 Димитър Илиев 80 Лъчезар Котев 99 Преслав Боруков Треньор Резерви 36 Васил Симеонов 1 Илко Пиргов 19 Румен Руменов 5 Мартин Паскалев 27 Мaртин Костадинов 44 Христо Иванов 29 Георги Атанасов 39 Иван Сулев 33 Иван Тилев 10 Венсан Марсел 70 Христо Иванов 16 Лукас Салинас 81 Атанас Зехиров 11 Ивайло Димитров
Селекциите на Арда и Локомотив (Пд) ще премерят сили в следващ дуел от плейофната стратегия на група " А " във Втората осмица.

Пловдивчани към момента търсят първи триумф след постоянния сезон, регистрирайки равенства с Арда и Берое, последвани от загуба от ФК ЦСКА 1948. Домакините също нямат триумф досега. Наставникът на Локомотив Александър Томаш няма да разчита в този мач на Емил Янчев, който е контузен и няма да е на линия.
 Основни играчи на Арда може да изоставен отбора през лятото

Причината е, че договорите им изтичат

Томаш има съмнения за вратарския пост, като в последния миг ще реши дали да заложи на Илко Пиргов или Рейдър.

В същото време наставникът на Арда Стамен Белчев има да взема решение съществени кадрови проблеми. Той няма да разчита на най-малко двама от титулярите си.

Централният бранител Алекс Петков е контузен и не съумя да се възвърне. Светослав Ковачев пък е осъден. След наказване обаче се завръща Лъчезар Котев. Срещу Локо Арда ще търси първа победа от 18 март насам, когато победи точно пловдивчани с 5:1 в постоянния сезон.