Арда 1 : 0 Берое 39′ Нарушенията продължават. Жълт картон

Арда - Берое, Тонислав Йорданов извежда домакините напред с прекрасен гол

Берое
 39′
Нарушенията не престават. Жълт картон за Стив Фуртадо.
37′
ГОЛ ЗА АРДА! Тонислав Йорданов! Домакините проведоха офанзива отдясно, която докара до центриране в наказателното поле. Бранител на Берое не почисти добре и топката се озова в краката на Йорданов, който простреля Ганев с приказен удар в сглобката на вратата!
36′
Играта прекалено много се накъса в последните минути. Волен Чинков отсъжда нарушаване след нарушаване... може би скоро отново ще му се наложи да бръкне в джобчето с картоните.
27′
Ето го и отговорът на домакините! Светослав Ковачев проби по десния фланг, влезе във вътрешността към наказателното поле и нанесе мощен шут с левия крайник, само че Генадий Ганев блесна със ужасно избавяне с една ръка! Само корнер за Арда.
23′
Страхотен късмет за Берое! Симеон Мечев центрира в наказателното поле, където Абубакар Тунгара нанесе удар с глава, само че право в ръцете на Мартин Луков! Това бе най-хубавата опция за гол от началото на мача.
22′
Илия Юруков получава първия жълт картон в мача.
20′
Владеене на топката: Арда - 59%, Берое - 41%
13′
Давиде Мариани центрира подло в наказателното поле на Арда, само че никой не съумя да засече топката и тя попадна в ръцете на Мартин Луков.
6′
Спокойни първи минути на стадиона в Кърджали. Двата отбора проведоха по една по-опасна офанзива, само че до сериозна опция за гол не се стигна.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
Състав 71 Мартин Луков 33 Генадий Ганев 4 Милен Стоев 5 Сиам Хабиб Бен Юсеф 8 Милен Желев 7 Даниел Генов 9 Тонислав Йорданов 10 Серкан Юсеин 10 Светослав Ковачев 11 Алиун Фал 17 Иван Коконов 15 Георги Динков 24 Алекс Петков 16 Симеон Мечев 25 Давид Кики 18 Давиде Мариани 33 Иван Тилев 20 Стив Фуртадо 77 Илия Юруков 27 Абубакар Тунгара 80 Лъчезар Котев 43 Джонатан Перейра Треньор Стамен Белчев Петър Хубчев Резерви 1 Християн Василев 12 Иван Гошев 5 Петко Ганев 3 Мирослав Енчев 11 Александър Георгиев 4 Христо Митев 19 Румен Руменов 21 Кийлън Лебон 29 Георги Атанасов 26 Амит Битон 70 Христо Иванов 77 Божидар Пенчев 81 Атанас Зехиров 99 Омар Камара
Арда приема Берое в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Срещата е през днешния ден от 15:00 часа в Кърджали.

И в двата лагера претърпяха бурни зими, като съществено стегнаха финансовата рамка. И Арда, и Берое имат нови треньори - Стамен Белчев и Петър Хубчев.

Домакините се намират в сериозна рецесия, откакто записаха три следващи загуби досега напролет - от Лудогорец, Ботев (Пловдив) и Пирин. В тези срещи кърджалийци даже не означиха гол.

В същото време Берое отпадна на ¼-финалите на SESAME Купа на България. Заралии надделяха Царско село и приключиха наедно с Ботев (Пд) в шампионата.

Арда най-вероятно няма да може да разчита на двамата си нови чужденци - Ел Мами Тетах и Ласане Ндиайе. Берое ще е без халфа Кевин Тапоко.