АПС и ПП-ДБ намериха допирни точки за санитарния кордон около Пеевски
АПС се срещна с ПП-ДБ в границите на консултациите, които проведта втората политическа мощ в търсене на ръководещо болшинство с втория мандат.
Председателят на Движение за права и свободи Джевдет Чакъров благодари за поканата. „ Бихме подкрепили декларацията за „ хигиеничен кордон ” към Делян Пеевски и „ Движение за права и свободи – Ново начало ”, разгласи още при започване на диалозите той.
Валентин Тончев пък разказа законодателните начинания, които са предпочитани съгласно Алианса. „ Моята задача не наподобява сложна, тъй като ние с вас плаваме в една лодка. Оставката на ръководителя на Антикорупционната комисия би трябвало да е първата задача след избора на ръководител на Народното събрание ”, означи депутатът. По думите му е значимо декларацията освен да бъде коментирана, а да бъде приведена в деяние с ясна времева рамка.
„ За нас е доста значимо да не бъдем пакетирани с „ тези, които се отделиха от достоверното Движение за права и свободи ”. „ Движение за права и свободи – Ново начало ” и не са едно цяло с достоверното Движение за права и свободи. Ние оставаме либерално-демократична партия с ясно изразени полезности. Ние сме самостоятелни от тях и сме скъсали всевъзможни връзки с този циничен модел, за който ще си понесем отговорността през годините ”, сподели още Тончев.
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков посочи, че след формалното единодушие на МЕЧ и Има Такъв Народ да застанат зад декларацията им, към този момент 86 народни представители застават зад „ санитарния кордон ”. От ПП-ДБ ще изготвят хронограма на законите, по които обединението, Има Такъв Народ, МЕЧ и АПС да работят в идващите три месеца.




