iPhone 17 ще се предлага в два нови цвята
Apple се готви да показа ново потомство смарт телефони и този път компанията залага освен на техническите усъвършенствания, само че и на образната уникалност. Според известния инсайдер Марк Гърман от Bloomberg, iPhone 17 Pro и iPhone 17 Pro Max ще получат нов цветови колорит — блестящо оранжев с меден искра. Това ще бъде едно от най-забележимите отклонения от консервативната палитра, която доминираше в серията Pro през последните години.
В същото време ще бъде пуснат и освежен iPhone 17 Air, който ще размени модела iPhone 16 Plus. Той ще бъде показан в светлосин цвят, който е доста по-мек от всеки различен колорит на синьото, пускан от Apple досега. Според източници, при избрани условия на осветяване новият цвят може да наподобява съвсем бял, което го прави изключително ефикасен и повсеместен за потребителите.
Слуховете за оранжев iPhone 17 Pro се носят от месеци. Тестовите модели, които сякаш демонстрират новите цветове, включват също черно, бяло и тъмносиньо в допълнение към оранжевото. В случая с iPhone 17 Air се чака светлосиният цвят да бъде емблематичният акцент в рекламната акция.
Apple обичайно предлага приглушени цветове за Pro версиите, изключително след прехода към титаниевите корпуси. Например, iPhone 16 Pro се оферираше в цветовете Desert Titanium, Natural Titanium, White Titanium и Black Titanium. Очаква се обаче в iPhone 17 да се промени комбинацията от материали като стъкло и алуминий, което отваря по-широки благоприятни условия за опити с цветовата скица.
Очаква се серията iPhone 17 да бъде показана напълно скоро. Според предварителна информация, Apple ще организира обичайното си есенно събитие във вторник, 9 септември. Предварителните поръчки евентуално ще стартират на 12 септември, а първите купувачи ще могат да получат новите си смарт телефони на 19 септември.




