Мъжът, обвинен в убийство на свой съсед в Кърджалийско, отново е в ареста след погром на гроб
Апелативен съд – Пловдив върна в ареста 76-годишния обвинен за ликвидиране в Кърджалийско, откакто магистратите анулираха по-леката мярка „ домакински арест “ и постановиха той да остане с мярка „ задържане под стража “. Мъжът е упрекнат, че на 10 април 2026 година е умъртвил своя съсед в село в област Кърджали. Според събраните по делото данни сред двамата от години имало съществени спорове и влошени връзки.
Прочетете още
По информация на следствието обвиненият отишъл до дома на съседа си, въоръжен с газов револвер. Той минал през оградата на двора, откакто самичък развързал телта, и насочил оръжието към мъжа. В последвалата битка револверът бил избит от ръката му. По време на битката 76-годишният съумял да вземе нож от потърпевшия и го намушкал смъртоносно.
След случилото се мъжът повикал свои съселяни и ги помолил да алармират полицията. Той останал на място до идването на униформените и разказал какво се е случило.
На 21 април тази година обвиненият обжалвал първичната си мярка „ задържане под стража “ пред апелативните магистрати в Пловдив. Тогава съдът отчел напредналата му възраст, чистото правосъдно минало, влошеното здравословно положение и обстоятелството, че по време на съвещанието получил хипертонична рецесия, наложила намесата на екип на Спешна помощ. Магистратите взели поради и това, че мъжът самичък подал сигнал за осъщественото, направил признания и съдействал на следствието. Така мярката му била изменена в „ домакински арест “.
Само часове откакто се прибрал в родното си село обаче, той взел чук от вкъщи си и отишъл на гробищата, където потрошил надгробните плочи на гроба на някогашната си брачна половинка. Заради дейностите му против него било формирано и второ досъдебно произвеждане.
От прокуратурата приели случилото се като нарушаване на наложения „ домакински арест “ и настояли мярката му още веднъж да бъде сменена с „ задържане под стража “. Първоначално Окръжен съд – Кърджали отказал да почете настояването, само че прокуратурата протестирала решението пред апелативния съд в Пловдив.
По време на последното съвещание обвиненият не се явил в правосъдната зала. Неговият юрист обяснил, че клиентът му се тормозил да не наруши мярката си „ домакински арест “, както и че нямало по какъв начин да се прибере в точния момент от Пловдив до Кърджали след края на делото.
След разглеждане на случая апелативните съдии приели, че митингът на прокуратурата е състоятелен. Според магистратите след смяната на мярката са били събрани нови данни за държанието на обвинения, а дейностите му директно след освобождението под домакински арест показвали заплаха от осъществяване на ново закононарушение.
Съдът е счел, че са налице учредения по-леката мярка да бъде анулирана и 76-годишният още веднъж да остане в ареста.
Прочетете още
По информация на следствието обвиненият отишъл до дома на съседа си, въоръжен с газов револвер. Той минал през оградата на двора, откакто самичък развързал телта, и насочил оръжието към мъжа. В последвалата битка револверът бил избит от ръката му. По време на битката 76-годишният съумял да вземе нож от потърпевшия и го намушкал смъртоносно.
След случилото се мъжът повикал свои съселяни и ги помолил да алармират полицията. Той останал на място до идването на униформените и разказал какво се е случило.
На 21 април тази година обвиненият обжалвал първичната си мярка „ задържане под стража “ пред апелативните магистрати в Пловдив. Тогава съдът отчел напредналата му възраст, чистото правосъдно минало, влошеното здравословно положение и обстоятелството, че по време на съвещанието получил хипертонична рецесия, наложила намесата на екип на Спешна помощ. Магистратите взели поради и това, че мъжът самичък подал сигнал за осъщественото, направил признания и съдействал на следствието. Така мярката му била изменена в „ домакински арест “.
Само часове откакто се прибрал в родното си село обаче, той взел чук от вкъщи си и отишъл на гробищата, където потрошил надгробните плочи на гроба на някогашната си брачна половинка. Заради дейностите му против него било формирано и второ досъдебно произвеждане.
От прокуратурата приели случилото се като нарушаване на наложения „ домакински арест “ и настояли мярката му още веднъж да бъде сменена с „ задържане под стража “. Първоначално Окръжен съд – Кърджали отказал да почете настояването, само че прокуратурата протестирала решението пред апелативния съд в Пловдив.
По време на последното съвещание обвиненият не се явил в правосъдната зала. Неговият юрист обяснил, че клиентът му се тормозил да не наруши мярката си „ домакински арест “, както и че нямало по какъв начин да се прибере в точния момент от Пловдив до Кърджали след края на делото.
След разглеждане на случая апелативните съдии приели, че митингът на прокуратурата е състоятелен. Според магистратите след смяната на мярката са били събрани нови данни за държанието на обвинения, а дейностите му директно след освобождението под домакински арест показвали заплаха от осъществяване на ново закононарушение.
Съдът е счел, че са налице учредения по-леката мярка да бъде анулирана и 76-годишният още веднъж да остане в ареста.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




