Заради недостига на кадри: Медицински специалисти от образователни институции във Враца ще помагат в МБАЛ Христо Ботев
Апел за поддръжка към врачанската болница в сложен миг
Над 20 медицински експерти – медицински сестри и санитари, са подали заявки за овакантяване на МБАЛ „ Христо Ботев “ – Враца.
Най-сериозен е дефицитът в основни отделения като „ Реанимация “ и „ Хирургия “, което слага лечебното заведение в извънредно сложна обстановка.
В тази връзка през днешния ден заместник-кметовете на Община Враца Вероника Ценова и Петя Долапчиева организираха среща с медицински сестри и експерти, работещи в детски ясли, детски градини, образователни заведения и обществени услуги. В диалога присъединяване взе и основната здравна сестра на МБАЛ „ Христо Ботев “ – Даниела Генова.
По време на срещата бе насочен зов от страна на локалната администрация към медицинските експерти да окажат подпомагане и поддръжка на държавната болница в този сериозен миг.
Идеята е, без да напущат главните си работни места, при опция и предпочитание, експертите да се включат с почасова претовареност или по авансово координиран график с лечебното заведение.
Община Враца показва признателност към всички, които ще откликнат и ще допринесат за обезпечаване на естественото действие на болничното заведение и грижата за пациентите.
Над 20 медицински експерти – медицински сестри и санитари, са подали заявки за овакантяване на МБАЛ „ Христо Ботев “ – Враца.
Най-сериозен е дефицитът в основни отделения като „ Реанимация “ и „ Хирургия “, което слага лечебното заведение в извънредно сложна обстановка.
В тази връзка през днешния ден заместник-кметовете на Община Враца Вероника Ценова и Петя Долапчиева организираха среща с медицински сестри и експерти, работещи в детски ясли, детски градини, образователни заведения и обществени услуги. В диалога присъединяване взе и основната здравна сестра на МБАЛ „ Христо Ботев “ – Даниела Генова.
По време на срещата бе насочен зов от страна на локалната администрация към медицинските експерти да окажат подпомагане и поддръжка на държавната болница в този сериозен миг.
Идеята е, без да напущат главните си работни места, при опция и предпочитание, експертите да се включат с почасова претовареност или по авансово координиран график с лечебното заведение.
Община Враца показва признателност към всички, които ще откликнат и ще допринесат за обезпечаване на естественото действие на болничното заведение и грижата за пациентите.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




