Антон Худобин направи 32 спасявания, от които три в заключителните

...

Далас поведе с 3-1 победи на Лас Вегас във финалната серия на Запад

Антон Худобин направи 32 спасявания, от които три в заключителните минути на мача, когато тимът беше останал с двама души по-малко на леда, а Далас изтръгна победа с 2:1 над Лас Вегас. Старс към този момент водят с 3-1 във финалната серия на Запад и се нуждаят единствено от един триумф, с цел да отидат в решителния мач за Купа Стенли.

DAL 2 - VGK 1
— NHL (@NHL) Мачът мина при съществено превъзходство на тима на Лас Вегас, който насочи 33 удара против 20, само че все пак претърпя проваляне. Тенденцията се резервира през цялата серия, като досега " Рицарите " имат общо 130 удара против 92 на тима на Далас.

Худобин заслужи овациите във втората третина, когато лежащ на леда спря сигурен гол на Уилям Карлсон. Иначе първата част приключи без голове, само че в 7:44 минута на втората при числено предимство Алек Мартинес даде преднина на Лас Вегас. Основната работа за гола свърши Нейт Шмид, който влезе в зоната, завъртя един бранител и му подаде.

След това Далас обърнаха с голове на Джо Павелски и Джейми Бен секунди преди края на втората част при числено предимство. В третия интервал още веднъж Худобин излезе под прожекторите, откакто избави някак повърхностно удара на Шей Тиъдър. Далас играха в продължение на 70 секунди с двама по-малко в този интервал от мача.