...

Бронзов медал за Антоанета Бонева от европейските игри

Антоанета Бонева донесе второ отличие за България от европейските игри в Минск, Беларус! Тя се подреди трета на 10 м въздушен револвер.

Преди 4 години в Баку, на първото издание на форума, Бонева приключи втора, само че в дисциплината 25 м револвер.

Днес (23 юни) тя реализира резултат от 439 точки в квалификациите, който ѝ обезпечи място измежду най-хубавите 8, които вземат участие във финала. Българката се показа устойчиво в решителната част от надпреварата, като отпадна на крачка от финала с резултат 218,1.

Снимка: Български олимпийски комитет

Другата българска представителка в дисциплината - Мария Гроздева, отпадна в квалификациите, като за място във финала не ѝ доближи единствено 1 точка. В крайното класиране тя е на 12-то място.

Победителка стана представителката на Сърбия Зорана Арунович, а втора - гъркинята Ана Коракаки.

Преди месец Бонева завоюва квота за олимпийските игри в Токио през 2020 година Така тя ще взе участие на най-големия състезателен конгрес в света за четвърти път.

Вчера (22 юни) българката Цветелина Цветанова завоюва бронзов орден в категория до 48 кг на шампионата по самбо.
Първи орден за България на европейските игри в Минск Цветелина Цветанова сграбчи бронз в самбото
Източник: btvnovinite.bg