Антъни Дейвис реализира 55 точки и овладя 17 за победата

...

ОБЗОР: Антъни Дейвис с 55 точки при победа на ЛА Лейкърс

Антъни Дейвис осъществя 55 точки и овладя 17 за успеха на Лос Анджелис Лейкърс като посетител против Вашингтон в среща от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация.

29-годишното крило вкара 22 изстрела от общо 30 опита, само че не съумя да усъвършенства върха си от 59 точки, подложен против Детройт през 2016 година. Звездата Леброн Джеймс добави още 29 точки при четвъртата поредна победа в интерес на Лейкърс. В последните си 10 дуела тимът от Калифорния има 8 триумфа.

Гостите имаха 18 точки преднина след края на първата половина от срещата, а Кристапс Порзингис се отличи с 27 точки в интерес на столичани. Неговият съотборник Кайл Кузма означи 26 точки против някогашния си отбор.

Ню Орлиънс победи със 121:106 пред лична аудитория Денвър, а Хосе Алварадо вкара рекордните за кариерата си 38 точки. Зайън Уилямсън добави още 25 точки за тима на Пеликанс, който реализира четвърти пореден триумф в Лигата.

Денвър водеше с 4 точки след края на първия интервал, само че домакините започнаха решителния поврат от втория интервал.

Никола Йокич вкара 32 точки и овладя 16 точки под кошовете за гостите, позволили второто си следващо проваляне.

Финикс се наложи със 133:95 като посетител против Сан Антонио. Домакините позволиха 11-та поредна загуба, а Деандре Айтън се отличи с 25 точки в интерес на спечелилите.

Спърс изоставаше с 30 точки във втората четвърт, до момента в който Сънс реализира седмия си триумф в последните осем дуела. Девин Букър и Майкъл Бриджис приключиха с по 20 точки.

Келдън Джонсън вкара 27 точки за тима на Сан Антонио, който е единствено на две загуби от най-слабата си серия, записана пред 1989 година. Спърс няма победа от 11 ноември.

Джейлън Брънсън приключи с 23 точки за успеха на Ню Йорк вкъщи против Кливланд с 92:81.

Джулиъс Рандъл добави още 18 точки, до момента в който Ар Джей Барет осъществя 15 в най-слабия дуел за Кавалиърс в офанзива през сезона.

Никс прекъсна серия от пет следващи провали пред лична аудитория.

Донован Мичъл се отличи с 23 точки за Кливланд.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън - 19 победи/5 загуби, Филаделфия - 12/11, Торонто - 12/11
Централна дивизия: Милуоки - 16/6, Кливланд - 15/9, Индиана - 12/11
Югоизточна дивизия: Атланта - 13/10, Маями - 11/12, Вашингтон - 11/13