Антъни Дейвис отбеляза 30 точки и спечели 12 борби, а

...

Лос Анджелис Лейкърс надигра Финикс Сънс в НБА

Антъни Дейвис означи 30 точки и завоюва 12 битки, а ЛеБрон Джеймс добави още 21 точки, 9 асистенции и 8 битки за триумфа на Лос Анджелис Лейкърс над Финикс Сънс със 100:95 (18:30, 30:22, 24:32, 28:11) в НБА.

Д`Анджело Ръсел означи 14 точки, а Остин Рийвс оказа помощ с още 10 за триумфа на " Езерняците ", които се завърнаха в мача, откакто изоставаха с 12 точки след третата част. Тимът на Финикс не съумя да вкара нито една точка цели 7 минути в последната четвърт на мача.

Кевин Дюрант приключи с 39 точки и 11 битки за " Слънцата ", които започнаха сезона с победа над Голдън Стейт във вторник. Тимът ще изиграе първия си домашен мач против Юта Джаз в събота.
Ерик Гордън означи 15 точки за Финикс, до момента в който Девин Буукър и Брадли Бийл не играха поради травми. Джордан Гудуин добави 14 точки за Финикс, а Джош Окоги - 10.

Дюрант изравни в края на мача при 91:91, само че Джеймс отвори разлика за домакините - 95:91. Дейвис оформи успеха с четири сполучливи опита от свободни удари седем секунди преди края. Дюрант изпревари Хакийн Олайджун и към този момент е на 12-о място във безконечната ранглиста на стрелците в НБА, като има 26 949 точки в акти ва си.

Деймиън Лилард вкара 39 точки и завоюва 8 битки за успеха на Милуоки Бъкс над Филаделфия 76-ърс със 118:117 (30:23, 33:31, 25:31, 30:32). Това беше първи мач за сезона. Лилард направи 17 сполучливи опита за пукотевица от зоната на трите точки и добави 4 асистенции при първия си мач за отбора, откакто бе притеглен от Портланд Блейзърс на 27 септември. Милуоки изоставаше с 8 точки в последната четвърт, преди да направи късен поврат.

Янис Адетокунбо записа 23 точки и 13 битки за Милуоки. Бруук Лопес добави 13 точки, които имаха 50% успеваемост при стрелбата.

Тайръз Макси от Филаделфия оказа помощ на отбора си с 31 точки и 8 асистенции, а Кели Оубър Джуниър добави 27 пункта. Най-полезният състезател от предишния сезон Джоел Ембийд осъществя 24 точки, седем битки и шест асистенции, а Тобиас Харис приключи с 20. Десекратният участник в Мача на звездите Джеймс Хардън не пътува с Филаделфия поради десетдневно неявяване от отбора заради персонални аргументи.

Филаделфия водеше със 102:94, само че Милуоки вкара 19 от последните 21 точки в срещата.