Ансамбълът на България заема второ място в класирането за многобоя

...

България зае второ място на Световната купа по художествена гимнастика в Клуж

Ансамбълът на България заема второ място в класирането за многобоя след композициите с пет обръча на Световната чалънжд купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж.

Тимът в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Маргарита Василева и Радина Томова извърши доста мощно съчетанието си и получи оценка от 35.400 точки, от които 18.100 за компликация, 8.850 за артистичност и 8.450 за осъществяване. Така възпитаничките на Весела Димитрова се класират за финала на този апарат в неделя.

На първо място в подреждането е Израел с оценка от 36.450 точки, а на трето Испания с 34.350 точки.

Съдия за България при ансамблите е Даниела Велчева.

Утре тимовете ще показват композициите си с две топки и три ленти, а България има напълно ново комбиниране.

По-рано през днешния ден дамите изиграха композициите с обръч и с топка. Боряна Калейн е на второ място във краткотрайното класиране за многобоя с 69.200 точки, а Стилияна Николова е четвърта с 67.900 точки.

Води италианката София Рафаели със общ брой от 72.200 точки, а трета е Дария Атаманов (Израел) с 68.150 точки.

Утре са осъществяванията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя.

На шампионата в Клуж вземат участие 17 ансамбъла и 41 самостоятелни гимнастички. Състезанието е последна инспекция преди Световното състезание по художествена гимнастика в София от 14 до 18 септември.
Източник: vesti.bg