Анжелик Кербер ще играе на финала на Уимбълдън за втори

Анжелик Кербер ще играе на финала на Уимбълдън за втори ...

Кербер се завърна на финала на Уимбълдън.

Анжелик Кербер ще играе на финала на "Уимбълдън" за втори път в кариерата си. 30-годишната германка се справи с Альона Остапенко, побеждавайки я с 6:3, 6:3 след 1 час и 7 минути игра. Кербер ще има втори шанс за титлата в Лондон, след като през 2016 г. загуби финала от Серина Уилямс.

За Остапенко това бе най-доброто представяне на "Уимбълдън". Шампионката от "Ролан Гарос" от миналата година достигна до тази фаза без загубен сет, но трябваше да преклони глава пред по-опитната германка.

Двубоят започна равностойно, като Кербер по-често затрудняваше съперничката си при нейн сервис. Остапенко разчиташе на типичната си агресивна игра, докато германката бе по-търпелива и това се оказа успешна стратегия. Анжелик стигна до първия пробив за 4:3 и от този момент имаше сериозно предимство. Тенисистката от Латвия не се справяше добре със защитната игра на Кербер и това водеше до грешки. Тя допусна двойна грешка на сетбол и загуби първата част с 3:6.

Angelique Kerber is into her fourth career Grand Slam final!

The two-time major champion beats Jelena Ostapenko 6-3, 6-3.

The telling stat: Kerber made 7 unforced errors. Ostapenko made 34. pic.twitter.com/xoRbueWzA8
— SI Tennis (@SI_Tennis) July 12, 2018
Във втория сет грешките на Остапенко се увеличиха и след ранен пробив германката поведе с 3:0. Кербер продължи да е изключително постоянна в играта си и не след дълго водеше с 5:1. Съперничката й спаси мачбол, вкара няколко великолепни уинъра, постигна пробив и остана в мача. Тя изигра още един добър гейм и стигна до шанс за пробив в следващия, но германката се справи и успя да стигне до победата.