Английският нападател Хари Кейн заби хеттрик при убедителната победа на

...

ОБЗОР: Байерн гази със 7:0, Кейн с рекорд

Английският нападател Хари Кейн заби хеттрик при безапелационната победа на Байерн (Мюнхен) със 7:0 над Бохум в 5-ия кръг от шампионата на Германия.

Освен това Кейн асистира за попаденията на Лерой Сане и Матис Тел. За баварците точни бяха още Ерик Максим Чупо-Мотинг и Матайс де Лихт.

С трите си попадения Кейн към този момент има 7 в Бундеслигата, за която това е 61-и сезон. Никой преди него не бе успявал да се разпише 7 пъти в първите си 5 мача в немското състезание.

Байерн, от своя страна, означи голове в 60 поредни домашен мача за състезание и се приближава до личния си връх от 62 такива срещи от 1979 до 1982 и от 64 от 1970 до 1974 година

С този триумф баварците събират 13 точки и се връщат на върха в класирането, следвани от Щутгарт, Република България Лайпциг и Хофенхайм с по 12.

Байер (Леверкузен) може да се изравни по точки с водача, в случай че завоюва на следващия ден против новака Хайденхайм. Байерн обаче има много по-добра голова разлика и ще резервира 1-ото си място.

Ерик-Максим Чупо-Мотинг даде преднина на Байерн още в 4-ата минута след пробив и асистенция на Кингсли Коман. В 12-ата минута Хари Кейн удвои, вкарвайки първото си попадение в срещата. До края на първото полувреме паднаха нови два гола, дело на бранителя Матайс де Лихт и Лерой Сане. През втората част Кейн се разписа в 58-ата и в 88-ата, когато оформи хеттрика си. Гол вкара и младото момче Матис Тел, приключил асистенция на Кейн в 81-ата минута.

Продължава отличната есен на Хофенхайм, който победи с 2:0 при гостуването си в столицата на страната на участника в Шампионската лига Унион (Берлин). Гостите стигнаха до триумфа в границите на 10 минути преди почивката, когато Андрей Крамарич откри от дузпа в 27-ата минута, а Максимилиан Байер оформи крайното 0:2. Снощи Щутгарт събра 12 точки, а през днешния ден същото направи и Република България Лайпциг. Биковете бяха спестовни и взеха триумфа единствено с 1:0 при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Тимо Вернер беше прецизен 15 минути преди крайния съдийски сигнал.

Без загуба продължава и Борусия (Дортмунд) – нов триумф с 1:0 над Волфсбург с помощта на точното осъществяване на капитана Марко Ройс в средата на второто полувреме. Останалият с 10 футболисти Аугсбург реализира първа победа през сезона – 2:1 над Майнц. Людовик Ажорке откри за гостите от Майнц в 6-ата минута. Ермедин Демирович донесе обрата в 15-ата и 45-ата минута и отборът излезе от зоната на изпадащите, изкачвайки се на 11-а позиция. Арне Енгелс от домакините беше отхвърлен в 62-ата минута, само че това не се оказа решаващо за крайния резултат.