Английският гранд гостува днес на Бърнли в мач от 25-ия

...

НА ЖИВО: Бърнли 0:1 Ливърпул, любопитен голмайстор!

Английският гранд гостува през днешния ден на Бърнли в мач от 25-ия кръг във Висшата лига. Двубоят на стадион " Търф Мур " е с начален час 16.00 българско време и ще можете да го наблюдавате
СЪСТАВИ
Бърнли: Поуп, Робъртс, Тарковски, Мий, Питърс, Ленън, Браунхил, Уестууд, Корне, Родригес, Вегхорст

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Кейта, Мане, Салах, Фирмино

Бърнли стартира стимулирано срещата на " Търф Мур " и се надиграваше с Ливърпул. Домакините даже демонстрираха по-добра игра в нападателен проект и сътвориха куп голови положения, които обаче бяха пропилени с лека ръка.
В " виновник " за Бърнли се трансформира новото попълнение Ваут Вегхорст, който изпусна най-малко 3-4 шанса за гол единствено през първата част, като хвалба заслужава Алисон. За Ливърпул най-чистото състояние пристигна в 30`, когато Садио Мане стреля от близко, само че вратарят Ник Поуп избави.
В 40-ата минута Ливърпул наказа пропуските на Бърнли. След центриране от корнер Садио Мане се измъкна на близката греда и съумя да отклони топката с глава към дребното наказателно поле. Там Фабиньо налетя на топката, и въпреки първият му удар да бе блокиран, при добавката бразилецът се разписа - 0:1!