Англия се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, след като

...

Англия срази Германия в последния мач на Льов

Англия се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, откакто победи Германия с 2:0 на " Уембли ". В герои за " трите лъва " се трансфораха Рахийм Стърлинг и Хари Кейн. Стърлинг вкара третия си гол в шампионата в 75-та минута, когато засече центриране по земя отляво на Люк Шоу. Пет минути по-късно Томас Мюлер пропусна самичък против вратаря, откакто стреля около вратата. Така се стигна до 86-та минута и гола на Кейн. Резервата Джак Грийлиш го откри в наказателното поле и капитанът на отбора означи с глава пред погледа на Нойер. Двубоят не предложи драмата и вълнуващия футбол, който всички се надяваха, само че бе извършен добре от англичаните. Те дочакаха своя миг търпеливо и той настъпи в края на мача. Германците не съумяха да разплачат почитателите на " Уембли ", макар че можеха да завържат срещата, когато Томас Мюлер пропусна самичък против Пикфорд в 80-та минута. Англия победи Германия в елиминационната фаза на огромен конгрес за първи път от 1966 година, когато островитяните подвигат международната купа пред домашна аудитория. " Трите лъва " също по този начин остават непобедени на " Уембли " на огромни шампионати и нанасят удар по германците в историческия конфликт посред им. Това бе последният мач на Йоаким Льов като селекционер на Германия. Той напуща поста след 17 години отпред на отбора. Негов заместител е Ханзи Флик. Англия има отличен късмет да стигне до 1/2-финалите, откакто ще играе с Швеция или Украйна.
Източник: dnesplus.bg