Англия победи с 5:2 на финала срещу Испания и за

...

Англия спечели Мондиала до 17 години

Англия победи с 5:2 на финала против Испания и за първи път завоюва международното състезание по футбол до 17 години. На финала в Колката (Индия) халфът Фил Фоудън се разписа на два пъти за обрата на англичаните.

" Ла Фурия " взе задатък от два гола посредством Серхио Гомес, който вкара в 10-ата и в 31-ата минута, само че Райън Брустър от " Ливърпул " върна едно попадение преди почивката.

Морган Гибс-Уайт изравни в 58-ата минута след пас на Фоудън, който даде задатък за островитяните в 69-ата минута.
Марк Гуеи направи резултата 4:2 шест минути преди края на постоянното време, а крайното 5:2 беше завършено от футболиста на " Манчестър Сити " - Фил Фоудън, в 88-ата минута на дуела за купата.

В мача за третото място на шампионата до 17 години Бразилия победи с 2:0 против Мали.
Източник: btvnovinite.bg