Англия излиза като победител в група В след класическа победа

...

Англия и САЩ печелят група В

Англия излиза като победител в група В след класическа победа с 3:0 над Уелс, втори е Съединени американски щати, които удариха Иран с минималното 1:0, като чист гол на янките бе анулиран поради виртуална засада.

Трите лъва играха крепко против врага от Острова – надалеч от неуверената си игра против Съединени американски щати, когато единственото им достолепие бе да запазят мрежата си чиста.

Маркъс Рашфорд (49, 68) и Фил Фодън (51) вкараха головете за трите лъва против драконите, като първото попадение на Маркъс и това на Фил бяха в границите на под две минути.

Англия към този момент има 100 гола на международни шампионати и е измежду единствените 7 тима, реализирали това.

Янките пък изпуснаха куп положения против аятоласите, само че победиха с гола на капитана си Кристиан Пулишич в 38-ата.

Втората част от второто полувреме обаче се игра напълно в полето на американците.

В 8-а минута от добавеното време Тареми можеше да означи, само че падна в пеналта, симулирайки нарушаване – задържане. Съдията обаче не свири такова и не изиска информация с ВАР.

Това е трето класиране на американците на осминафинали на Световно по футбол след 2010 и 2014.

На тях Англия ще излезе против Сенегал, а Съединени американски щати ще ритат против Нидерландия във етапа на директните елиминации.
Източник: plovdiv-online.com