Англия и Испания ще спорят на финала на Световното по

...
Англия и Испания ще спорят на финала на Световното по
Коментари Харесай

Англия срещу Испания на финала на Световното за жени

Англия и Испания ще спорят на финала на Световното по футбол за дами в неделя. 

Днес отборът от Албиона, европейски първенец, съкруши домакините с 3:1. Вчера испанките надделяха Швеция с 2:1, като и трите гола паднаха в последните 10-ина минути, тимът от Иберийския полуостров поведе на два пъти.

Двубоят Австралия - Англия провокира голям интерес. Той се игра на препълнения Олимпийски стадион в Сидни, на който се стекоха 76 хиляди фенове.

Съставът от Албиона поведе в 36-ата минута посредством Ела Тун, която вкара с прекрасен диагонален удар. Австралийките отвърнаха посредством Саманта Кер в 63-тата. Лидерката на състава порази задачата с отдалечен шут.

" Лъвиците " удариха още веднъж и то бързо - Лорън Хемп се възползва от неточност в отбраната на " кенгурата ". Звездата Алесия Русо оформи крайното 3:1 четири минути преди края.

И Англия, и Испания за първи път са на край на Световно при дамите. А в случай че броим и мъжете, отбор от Албиона ще спори за купата на Мондиал още веднъж след далечната 1966 година
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР