Андрей Рубльов спечели титлата на турнира в Бостад (Швеция) на

...

Рубльов спечели турнира в Бостад

Андрей Рубльов завоюва купата на шампионата в Бостад (Швеция) на червени кортове с награден фонд 562 815 евро, откакто на финала се наложи над поставения под номер 1 в схемата норвежец Каспер Рууд със 7:6 (3), 6:0.

Мачът продължи малко повече от час и половина. В първия сет руснакът направи пробив и поведе с 4:2, само че по-късно Рууд се равеншира като взе два следващи гейма и изравни резултата. Двамата стигнаха до тайбрек, в който руснакът се наложи със 7:3.

Във втората част нямаше никаква конкуренция, като Рубльов завоюва шест следващи гейма и не даде късмет на скандинавеца.

25-годишният Рубльов завоюва 80% от точките на своя първи сервис. Това бе и пета победа на руснака от общо седем мача против Рууд. Норвежецът бе първенец в Бостад от 2021 година.
Източник: novsport.com