Андрей Рубльов победи Томи Пол със 7:5, 6:3 и се

...

Андрей Рубльов продължава с победите в Хихон, загуби за Анди Мъри и Пабло Кареньо-Буста

Андрей Рубльов победи Томи Пол със 7:5, 6:3 и се класира за полуфиналите на шампионата по тенис в испанския град Хихон, с награден фонд 675 345 евро.

Поставеният под №1 в схемата на конкуренцията поведе с 3:0 гейма в първия сет, преди съперникът му да изравни. Американецът отрази един сетбол в десетия гейм, само че руснакът приключи частта с пробив, с цел да поведе в сетовете.

Световният №9 бе надалеч по-убедителен през втората част. Пробив за 4:2 му обезпечи удобен задатък, който резервира до края. 24-годишният тенисист се поздрави с триумфа с втория си мачбол след 1 час и 27 минути игра.

ANDREY
— Tennis TV (@TennisTV)

На полуфиналите Андрей Рубльов ще се изправи против Доминик Тийм, който надигра Франсиско Серундоло с 6:4, 6:3.

В другия полуфинал сили ще премерят Артур Риндеркнех и Себастиан Корда, като и двамата преодоляха именити противници. Французинът се наложи над 15-ия в света Пабло Кареньо-Буста с 4:6, 6:3, 7:6 (16), а американецът надделя Анди Мъри с 6:4, 1:6, 6:1.