Андреа Кими Антонели влезе в историята на Формула 1. 19-годишният

...
Андреа Кими Антонели влезе в историята на Формула 1. 19-годишният
Коментари Харесай

Антонели влезе в историята на Формула 1

Андреа Кими Антонели влезе в историята на Формула 1. 19-годишният италианец е първият младеж с две поредни победи в международния шампионат. Пилотът на Мерцедес победи и за Гран при на Япония. Антонели е най-младият играч, оглавявал в миналото генералното класиране.
На именитата писта " Сузука " той потегли от първа позиция, както и преди 2 седмици в Китай, само че много извънредно и потъна на шесто място. Впоследствие Кими приближи водачите и се оказа първи, когато в 22-рата обиколка излезе кола за сигурност поради бруталната злополука на Оли Беарман (Вбр, Хаас). Антонели смени небрежно гумите и до края бе неукротим. Той пресече финала с време 1:28:03,403 мин. Втори е Оскар Пиастри (Авл, Макларън) - на 13,722 сек., пред Шарл Льоклер (Вбр, Ферари) - на 15,270 сек. Монегаскът води жестока борба в края с Джордж Ръсел (Вбр, Мерцедес), само че удържа офанзивите му. Малшанс сполетя Люис Хамилтън (Вбр, Ферари), който също имаше шансове за подиума, само че гумите му не устояха и 7-кратният първенец остана шести - на 25,037 сек., като бе изпреварен и от настоящия отличник Ландо Норис (Вбр, Макларън).
Големи полемики породи случаят с Беарман, който понесе натоварване 50G при удара. Британецът изгуби надзор, откакто пред него Франко Колапинто (Арж, Хаас) си зареждаше батерията и се движеше с към 92 км по-бавно. В обстановката Колапинто не остави място на противника в завоя " Лъжицата ". Той се отърва единствено с набито коляно.
В класирането Антонели събра 72 т. и измести от върха Ръсел (63), пред Льоклер - 49, и други
Заради войната в Близкия изток стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия бяха анулирани и идващият е на 3 май в Маями.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР