Анди Мъри сподели, че има все по-голямо желание да се

...
Анди Мъри сподели, че има все по-голямо желание да се
Коментари Харесай

Мъри: Треньорството е много трудно, но въпреки това ми харесва


Анди Мъри показа, че има все по-голямо предпочитание да се стреми към дълготрайна треньорска кариера. Британецът окачи ракетата през юли предходната година, само че единствено четири месеца по-късно се завърна като треньор и то на един от най-големите си съперници през годините – Новак Джокович. Под управлението на сър Анди сърбинът стигна до полуфинал на Australian Open, където обае бе заставен да се отдръпна поради травма.

В първото си изявление след завръщането от Мелбърн трикратният първенец от Големия шлем показа първите си усещания от треньорската специалност и я съпостави с тази на състезател.

„ Винаги съм знаел, че ще ми хареса да бъда треньор. Не съм имал никакви подозрения в това отношение, въпреки че нещата, които научих, се оказаха малко по-различни от това, което чаках. Има някои връзки, в които ще би трябвало да се подобря съществено, да вземем за пример техническата част от играта. Като някогашен състезател разбирам добре тази материя, само че надалеч не толкоз добре, колкото опитните треньори в Тура “ – сподели някогашният №1 пред The Guardian.

„ Някои от хората, с които работих през годините, бяха на доста високо равнище в това отношение. Бившите тенисисти са доста положителни в тактическата и психическата част, само че треньорската специалност има и доста други аспекти, които занапред ще би трябвало да изучавам. Като цяло обаче се любувам на преживяването “ – добави двукратният олимпийски първенец.

Мъри е безапелационен, че треньорската специалност е доста по-трудна от тази на тенисистите.

„ Да бъдеш треньор несъмнено е доста по-трудно, в сравнение с състезател. Не съм склонен с хората, които настояват, че е доста по-стресиращо да гледаш от трибуните, тъй като доста добре знам какво е възприятието да бъдеш на корта. Разбира се, в този момент също имаше съществено напрежение, само че значително съумях да се абстрахирам. Чувствах се спокоен в бокса и просто следих и се стараех да си правя работата. В края на мача с Алкрас бях мнгоо под напрежение, само че това напрежение не беше кой знае какъв брой огромно спрямо това, което усещах като състезател “.

На конференцията след отдръпването си на полуфинала Новак Джокович разкри, че с Мъри ще беседват по отношение на това дали партньорството им ще продължи и след австралийското лято. Следващият шампионат в календара на Джокера е започващата на 17 февруари ATP 500 конкуренция в Доха.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР