Анадолу (Ефес) победи италианския Олимпия (Милано) с 81:76 като гост

...

Анадолу нанесе първа домакинска загуба на Олимпия

Анадолу (Ефес) победи италианския Олимпия (Милано) с 81:76 като посетител в дербито на 10-ия кръг в Евролигата по баскетбол.

Двата отбора бяха равни при 68:68 в средата на последната четвърт, само че Шейн Ларкин вкара 9 от 17-те си точки за Анадолу в последните 4 минути на срещата и оказа помощ на отбора си да измъкне успеха.

Много мощен мач за гостите направи и немският център Тибор Плайс, който вкара 14 точки и взе 12 битки.

Çift maç haftasnda 2’de 2!
AX Armani Exchange Milan 76 - 81 Anadolu Efes | Maç Sonucu #BenimYerimBuras pic.twitter.com/hw8vKv0bCs
— Anadolu Efes SK (@AnadoluEfesSK) 21 ноември 2019 година Испанският плеймейкър Серхио Родригес завърши с 11 точки за домакините от Милано, за които това бе първо проваляне пред своя аудитория през този сезон.

След този триумф Анадолу оглави краткотрайното класиране с 8 победи и единствено две провали.