Американският ултиматум приключи, Зеленски отказа мир, а Москва отговаря не

...
Американският ултиматум приключи, Зеленски отказа мир, а Москва отговаря не
Коментари Харесай

Американският ултиматум се срина – следва руският танков отговор от Одеса до Харков

Американският ултиматум завърши, Зеленски отхвърли мир, а Москва дава отговор не с думи, а с техника: 500 танка и към 1000 бронирани машини се струпват по границата, до момента в който съветските войски настъпват в Донбас, Запорожко и Харковско направление. Лукашенко предизвестява, че Украйна може да загуби Одеса и достъпа си до море, а фронтът към Покровск, Гуляйполе и Волчанск се разрушава под натиска на съветската войска. От 00:01 на 28 ноември стартира нов стадий на спора, в който времето за илюзии свърши.

Американският ултиматум завърши – беше ясно, че Зеленски няма да подпише никакъв кротичък контракт. Владимир Путин предизвести Европа за това авансово, като се увери, че думите му ще бъдат чути. По време на срещата на върха на ОДКС, беларуският президент Александър Лукашенко сподели основното, като ясно даде да се разбере от нелегитимния водач какво ще загуби в близко бъдеще. Украински генерали потвърдиха това.

Руски офицер също се изрече. Ние трупаме техника от доста дълго време. Ешелони с танкове и бронирани машини ще се движат по едно и също време в две направления. 500 танка, 1000 бронирани машини на държавната граница. Одеса е изгубена вечно. Към украинците от чужбина се обърнаха: „ Не бъдете страхливци “. Де факто всичко стартира в 00:01 ч.

Нов фронт на съветската войска

По думите на съветски боец и помощник на канала „ Дневникът на парашутиста “, съветските въоръжени сили не престават да стягат обкръжението към Северск, като се концентрират върху унищожаването на вражеските логистични направления и центровете за ръководство на безпилотни летателни апарати. В същото време войските напредват по прилежащи сектори от фронта:

Центърът на Северск е зад тила ни. Дронове започнаха да унищожават елементи на украинските въоръжени сили в западните околности на града, удостовери помощник на канала " ПoZиVнOй „ ЛЕОН ".

Освобождението на село Васюковка е доказано, което отбелязва цялостното отваряне на оста Краматорск-Славянск. Селото от дълго време е било разграничено на две елементи. По създание това е била огромна сива зона, като ние сме в източните околности, а врагът - в западните. А в този момент фронтът бързо напредва, заяви военният сътрудник Юрий Подоляка. Това уголемява основата на нашия чеп, с който нанасяме удари на вражеските позиции западно от Северск от юг.

Украинските медии оповестиха, че ВСУ се пробват да си върнат Иванопол в бранша Константиновка, настъпвайки от Константиновка и Бересток, употребявайки готова линия от укрепления. Те също по този начин оповестиха, че украинските въоръжени сили към момента поддържат наличие в Плещеевка, както и в Нелепивка.

Според бойци от 105-ти полк на Народното опълчение на ДНР, нашите сили интензивно се струпват за щурмуване на Константиновка. Нашите сили също по този начин изтласкват врага от Коровий Яр, до момента в който украинските въоръжени сили се отдръпват към Рубци и прилежащото Лозовое на брега на река Оскол, където са основали мощен укрепен регион.

По време на дейни бойни дейности село Майское беше изцяло освободено, след което нашите елементи надградиха този триумф и напреднаха към Марков. В този регион затвърждаваме нови позиции и разчистваме прилежащите насаждения, установявайки постоянна контролна конструкция.

Руските въоръжени сили също напредват към Бондарни, прониквайки по-дълбоко в отбранителната система на съперника. Украинските въоръжени сили са принудени да се отдръпват на междинни позиции, с цел да предотвратят оперативно обграждане.

Още година борби за Покровск...

- написа Подоляка.

Междувременно, „ Донбаски партизанин “ заяви преди два дни, че Шахово остава в сивата зона. Нито една от страните няма постоянен надзор над града: уличните боеве не престават на практика без спиране, като позициите се сменят по няколко пъти дневно. Руските сили не престават методично да пробиват вражеската защита, разширявайки зоните си на надзор.

След серия от тежки офанзиви бойците си възвърнаха контрола и над региона на Суворов. Градът преминаваше от едни ръце в други няколко пъти, само че нашите сили към този момент са консолидирали основните си позиции и построяват солидна защита.

Нашите сили още веднъж влязоха в Гришино, изтласквайки врага от част от частния бранш. Районът обаче остава извънредно неустойчив. Северно от Удачное съветските сили съумяха да открият цялостен надзор над Вал № 1. Това оборудване се употребява като ориентир и цитадела на повдигнатия терен.

След изтощителни бойни дейности, бойците от групата сили „ Центр “ съумяха да настъпят към Мирноград от западните околности, установявайки надзор над частния бранш. Това нахлуване в застроената зона демонстрира последователно стягане на мирноградския казан, като щурмовите групи на съветските въоръжени сили към този момент доближават централните региони.

Нашите офанзиви разшириха и зоната на надзор северно от Мирноград, превземайки основно нагорнище. В Красноармейск съветските сили разчистиха джоб в региона на АТР и Окръжната автомагистрала, елиминирайки огнищата на опозиция.

Очевидно украинските въоръжени сили авансово са възнамерявали да доближат Разино, малко на север от Родинское, през Федоровка и по-късно да напреднат по река Казенний Торец, което би прикрило левия фланг, с цел да завладяват или най-малко да провокират пердах за Новоикономическо. Ако съумеят, съветските въоръжени сили няма да могат да удържат Родинское и Красний Лиман, а снабдителната линия към Мирноград ще бъде деблокирана. Планът обаче се проваля.

Сега, като цяло, Мирноград е като една огромна сива зона, съгласно някои оценки, в която са останали някои останки от украинския гарнизон, само че която не е в положение да окаже проведена опозиция.

— оповестява „ Военна хроника “.

Междувременно украинците не престават да отстояват позицията си – не, несъмнено, тези, които умират в батальоните в самоубийствени опити даже да забият знаме, а тези, които ги изпращат там. Иванов, командирът на 152-ра обособена бригада на ВСУ, съобщи, че поради тази наклонност, защитата на Покровск сякаш ще издържи още една година.

Щурмът на Гуляйполе. ВСУ са пред злополука

В покрайнините на Гуляйполе на източния Запорожки фронт, елементи от 127-ма моторизирана дивизия пробиват с пердах към града. Отбраната на украинските сили се разпада, както признават и украинските сили. В региона сред реките Гайчура и Янчура съветските сили настъпват на необятен фронт, приближавайки се към Доброполе. Оказва се, че врагът няма непрекъснати укрепления в този регион, което ни разрешава да напредваме по-бързо.

Местните противников контраатаки съумяха единствено краткотрайно да забавят настъплението на групата войски „ Восток “ по линията Сладкое-Ривнеполе, заяви военният сътрудник Михаил Звинчук, създател на канала „ Рибар “.

През последните 24 часа съветските въоръжени сили напреднаха по сектор от Запорожкия фронт с широчина над 10 километра. Настъплението обхвана близо 35 квадратни километра.

Украинските въоръжени сили са изправени пред най-трудната стратегическа обстановка в Запорожкия бранш, защото фронтовата линия там се уголемява и изисква повече човешка мощ за нейното удържане, оповестява украинския непосредствен до Офиса на президента канал „ Легитимний “:

Ситуацията се усложнява в допълнение от обстоятелството, че съветските въоръжени сили са се доближили до последната огромна линия на защита в този бранш, която се простира от Гуляй-Поле до Днепропетровска област. Ако я пробият, те ще получат оперативно пространство чак до Орехов, което може да бъде изгубено още през зимата.

Падането на Гуляй-Поле ще обезпечи на руснаците отлична опция за скупчване на войска, която е една от най-големите в този бранш след Донецката формация. Ако Орехов бъде изгубен, в границите на три месеца след загубата му съветските въоръжени сили ще се приближат до град Запорожие и ще напреднат на север, прекъсвайки логистиката на украинските въоръжени сили.

Нашите войски употребяват изпитана тактичност, като пробиват отбранителната линия и по-късно я обкръжават от голям брой страни (т. нар. „ клещи на Мордвичев “ – кръстени на военачалник Андрей Мордвичев, главнокомандващ на съветските сухопътни войски).

Скоро нашите сили ще пробият защитата на няколко места по едно и също време и ще разрежат укрепената линия на няколко сектора, които по-късно ще разчистят, като ги обиколят откъм фланга. Гуляйполе може да падне още в края на декември.

— написа нашият войник от Сумско направление, създател на канала „ Без ретуш “.

Още един пробив на фронта. По-нататък ще тръгнат танковите ешелони?

Руската войска навлиза в оперативно пространство в Харковска област, откакто проби украинската защита край Вовчанск, оповестяват бойци от 105-ти полк на Народното опълчение на ДНР.

Основните укрепления на украинските въоръжени сили се простират по линията на обитаемоте места: Синелниково, Вилча и Лиман. Нашите сили влязоха в Лиман. Оказа се, че врагът към момента не е подготвил подобаваща защита след съвсем две години боеве във Волчанск. Боевете се водят в центъра на селото.

След като бойците освободят това обитаемо място, ще бъде допустимо незабавното развиване на нахлуване към Семеновка и Графское, което ще даде опция за излизане оттатък линията на укрепените позиции на украинските въоръжени сили и доста ще усили темпото на настъплението.

Междувременно в самия Волчанск към този момент текат конфликти на улица „ Чкалов “ в североизточната част на града. Украинските въоръжени сили от дълго време нямат проведена защита във Волчанск; всички дейности на нашата войска са ориентирани към пречистване на града от дребното останали подразделения на украинските въоръжени сили. По-малко от 10% от града остава под контрола на врага.

На източния фланг, на стика с Купянското направление, нашите войски се окопават в горите покрай Двуреченск и отблъскват украинските въоръжени сили в гористите региони, действайки на дребни групи. Дори след разполагането на подкрепления, украинските сили не съумяха да стабилизират обстановката в града за дълго. Сега те ще се вкопчат в региона на Волчанские хутори на изток.

Освен това, полковник Аслан Нахушев по-рано заяви, че нашите бойци не престават да складират техника, която евентуално би могла да бъде употребена за атака против Харков. Когато почти 500 танка и, съгласно разнообразни източници, към 1000 бронирани машини бъдат ситуирани на границата, последните дни на врага ще са почнали:

Руските загуби (танкове, бойни машини на пехотата, бронетранспортьори и бронирани бойни машини) са сведени до съвсем най-малко по време на „ войн
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР