Американският сенатор Линдзи Греъм заяви, че е впечатлен от плановете

...
Американският сенатор Линдзи Греъм заяви, че е впечатлен от плановете
Коментари Харесай

Американски сенатор: Украинският план за контраофанзива е впечатляващ

Американският сенатор Линдзи Греъм съобщи, че е впечатлен от проектите на Украйна за контранастъпление, само че отхвърли да даде повече детайлности. Републиканецът уточни, че „ жестоко пробуждане “ чака съветските окупационни войски.

Сенаторът единствено преди дни беше на посещаване в Киев, където се срещна с президента Володимир Зеленски и му призна, че военната помощ на Съединени американски щати за Украйна в борбата ѝ против съветските терористи са „ най-добре изхарчените пари “. Москва по-късно го разгласи за търсене. В телефонно изявление за Politiko на връщане от Киев Линдзи Греъм разкри, че Зеленски го е срещнал с проектите за контраатака.

От месеци ЗСУ се приготвят да нанесат нов удар по съветските терористи в окупираните земи. „ В идващите дни ще видите много впечатляваща проява на мощ от страна на украинците “, сподели Линдзи Греъм. Сенаторът показа още, че „ интервенциите по оформяне “ – удари, които разтягат съветската защита и разколебават съветското военно командване къде ще е офанзивата – към този момент са почнали, което значи, че самата контраатака евентуално ще започва относително скоро.

Зеленски разгласи в понеделник, че към този момент е взето решение за времето на интервенцията и придвижването на украинските войски, само че до последно ще се пази в загадка. По-рано началникът на украинското разузнаване Кирило Буданов сподели, че дълго чаканата контраатака не би трябвало да се бави повече, тъй като всеки загубен ден значи повече цивилни жертви на съветския гнет.

Според осведомени източници Киев разполага с нужния най-малко оръжия, с цел да стартира контраатака. Украйна ще получи и западни изтребители F-16, само че не за идната офанзива, а най-рано през есента катмо бъдеща гаранция за въздушно предимство и модернизиране на украинските Военновъздушни сили. Украински военни водачи към този момент се образоват на F-16. Западната коалиция продължава да доставя оръжия на Украйна, с цел да бъде комплициран по-бързо завършек на непредизвиканата война, стартирана от Владимир Путин.

 

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР