Тръмп за Си Цзинпин: Той е твърд човек, с когото е трудно да се сключи сделка
Американският президент Доналд Тръмп съобщи през днешния ден, че китайският президент Си Цзинпин е корав и с него е " извънредно мъчно да се реализира договорка ", съобщи Ройтерс. Това стана няколко дни откакто Тръмп упрекна Китай в нарушение на съглашението за анулация на митата и комерсиалните ограничавания.
" Харесвам китайския президент Си, постоянно съм го харесвал и постоянно ще го одобрявам, само че той е доста корав и е извънредно мъчно да се подписа договорка с него ", написа Тръмп в обява в обществената мрежа " Трут Соушъл ".
Прессекретарят на Белия дом Каролайн Левит съобщи в понеделник, че Тръмп ще беседва със Си тази седмица, като двамата водачи се стремят да изгладят разликите си по митническото съглашение, реализирано предишния месец в Женева, наред с по-големите търговски въпроси.
Американски търговски съд постанови предходната седмица, че Тръмп е превишил пълномощията си, като е наложил по-голямата част от цените върху вноса от Китай и други страни според закона за изключителните пълномощия.
По-малко от 24 часа по-късно федерален апелативен съд възвърне митата, обявявайки, че стопира решението на комерсиалния съд, с цел да прегледа жалбата на държавното управление.




