Американският концерн Meta, компанията майка на Facebook и Instagram има

...
Американският концерн Meta, компанията майка на Facebook и Instagram има
Коментари Харесай

FT: Meta с нов план за виртуална валута

Американският тръст Meta, компанията майка на Фейсбук и Instagram има нов проект с цел да основаването на виртуална валута и други финансови услуги макар неуспеха на предходния си план. Това се споделя в обява на в. “Financial Times”.

Гигантът на обществените мрежи в реалност работи по основаването на мета галактика – паралелна галактика от виртуални светове, налични в добавена и виртуална действителност, която се нуждае от цялостна инфраструктура, в това число валута.

Новите токени са кръстени от чиновниците “Зук Бъкс” (доларите на Зук – б.р.), умалително от името на създателя и началник на Meta Марк Зукърбърг. През януари планът за цифрова валута, който Фейсбук започва шумно през 2019 година, бе публично замразен.

Дигиталната валута трябваше да предложи нов метод на заплащане отвън обичайните банкови кръгове, само че предизвика отвращение от централните банки, регулаторите и политиците. Те показаха безпокойството си за рисковете за стабилността на финансовата система, за битката против прането на пари и отбраната на персоналните данни.

Meta не възнамерява този път да основава записана криптовалута на блокчейна, а по-скоро токени, които ще служат за обменна валута като в някои видео игри да вземем за пример.

Калифорнийската група работи и върху “социални токени “, които ще се дават на консуматори като награди за важен принос или валута, свързани с някои инфлуенсъри в Instagram като средство за обезпечаване на доходи от наличието.

Говорителка на Meta съобщи, че в четвърък няма да прави изказвания.

“Постоянно обмисляме нови артикули за потребителите, фирмите и основателите. Като компания сме съсредоточени в основаването на метавселена и това включва свързани заплащания и финансови услуги”, добави тя.

Подобно на съперниците си Гугъл и Twitter, както и на други платформи като TikTok американският тръст се пробва да диверсифицира източниците си на доходи отвън персонализираната и целева реклама, защото икономическият модел е подложен под въпрос най-много от регулаторните органи. Те желаят по-добра отбрана за неприкосновеността на персоналните данни.
Източник: bg-voice.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР